Aglomeracja

Sprawdź swoje zdrowie podczas Białej Soboty

Lekarz  Foto:

W tegorocznej edycji organizatorzy przygotowali dla uczestników kilka rodzajów badań, będzie to min: analiza krwi, diagnoza znamion skórnych, a także ocena sprawności słuchu. Ich wyniki następnie omówią lekarze specjaliści.

Biała Sobota odbędzie się 11 lutego w gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki przy ulicy Głogowskiej 92, w godzinach od 10:00 do 13:00. Poznaniacy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich. Do dyspozycji uczestników będą lekarze wielu specjalizacji, w tym kardiolog, urolog, geriatra, internista, diabetolog, dermatolog, neurolog i chirurg onkolog, a także dietetyk i psycholog.

Wydarzenie promuje badania profilaktyczne, stwarza możliwość konsultacji stanu zdrowia i pozwala na zapoznanie się z możliwościami leczenia chorób. Wielu mieszkańców nie wie o możliwościach badań, które mogą wykluczyć choroby, bądź wskazać na problem ze zdrowiem – mówi Jędrzej Solarski, wiceprezydent Poznania – Stąd pomysł na organizację Białej Soboty, która jest inicjatywą wychodzącą naprzeciw potrzebom mieszkańców zainteresowanych własnym zdrowiem i polepszeniem jakości życia – kontynuuje.

Na zewnątrz budynku dostępny będzie mammobus, w którym to Panie w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać badanie mammograficzne.

Osobą niepełnosprawnym, chcącym wziąć udział w badaniach pomogą wolontariusze. Budynek, w którym odbędzie się Biała Sobota, posiada windę zewnętrzną. Dodatkowo dla uczestników zostanie udostępniony parking na terenie szkoły (wjazd od ul. Głogowskiej oraz ul. Stablewskiego).

Organizatorami imprezy jest Miasto Poznań i Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz