Grunwald Łazarz

SPP zaczyna działać na Łazarzu

Parking tymczasowy przy Arenie  Foto: materiały prasowe / ZDM

Piątek, 16 kwietnia, to ostatni dzień funkcjonowania tymczasowego parkingu przy hali widowiskowo-sportowej Arena. Od poniedziałku, 19 kwietnia, na kolejnych dziewięciu łazarskich ulicach pobierane będą opłaty za parkowanie.

W połowie grudnia w sąsiedztwie hali Arena uruchomiony został parking tymczasowy. Była to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców, którzy zgłaszali trudności ze znalezieniem miejsc do parkowania, kiedy prace przy wdrażaniu SPP prowadzone były na ich ulicach (w czasie robót obowiązuje zakaz zatrzymywania się na danym odcinku). Pierwotnie parking miał funkcjonować do końca lutego jednak z uwagi na przedłużenie prac przy wprowadzaniu nowej organizacji ruchu, jego funkcjonowanie zostało wydłużone.

Ostatecznie, parking przy Arenie przestanie działać w piątek, 16 kwietnia o godzinie 18:00. Wtedy to wjazd i wyjazd na parking, od strony ul. Wyspiańskiego zostanie zablokowany. Wszystkich korzystających z tymczasowych miejsc postojowych przy Arenie prosimy wobec tego o przeparkowanie aut do nadchodzącego piątku.

Przypomnienie o zmianach na ul. Ułańskiej

12 kwietnia na ul. Ułańskiej zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu. Zgodnie z nią ulica stała się jednokierunkowa na całej długości z wyjątkiem krótkiego odcinka pomiędzy wjazdem na parking Międzynarodowych Targów Poznańskich i ul. Grunwaldzką. Auta mogą poruszać się wyłącznie w jednym kierunku od ul. Grottgera w stronę ul. Wyspiańskiego albo w stronę ul. Grunwaldzkiej. Nie dotyczy to rowerów, których ruch jest dozwolony w obu kierunkach (na ul. Ułańskiej wprowadzono kontraruch rowerowy).

Pomimo nowego oznakowania, wielu kierowców ignoruje obowiązującą organizację ruchu i skręca z ul. Wyspiańskiego w ul. Ułańską. Apelujemy w związku z tym o zwracanie uwagi na znaki i przestrzeganie zakazu skrętu z ul. Wyspiańskiego w ul. Ułańską. Jego łamanie jest nie tylko niezgodne z prawem, ale przede wszystkim stanowi zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu.

Opłaty na 9 ulicach

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od poniedziałku 19 kwietnia na ul. Ułańskiej oraz pozostałych ulicach objętych etapami 1, 2 i 3 wdrażania SPP na Łazarzu, parkowanie będzie płatne.

Postój aut będzie płatny na tych ulicach, na których wykonane zostało niezbędne oznakowanie pionowe i poziome.

Aby na danej ulicy możliwe było pobieranie opłat w ramach strefy płatnego parkowania, oznakowanie ulicy musi być kompletne. Konieczne jest postawienie znaków drogowych informujących o miejscach płatnego postoju oraz wymalowanie oznakowanie poziomego na jezdniach. Od 1 lutego płatne parkowanie obowiązuje na ponad 20 ulicach Łazarza. Od poniedziałku, 19 kwietnia, opłaty będą pobierane na kolejnych dziewięciu na tzw. Górnym Łazarzu.

Ulice objęte odpłatnością od 19 kwietnia:

Wyspiańskiego, Iłłakowiczówny, Wojskowa, Ułańska, Grottgera, Kossaka, Chełmońskiego, Siemiradzkiego, Berwińskiego, skwer Focha oraz odcinek ul. Wyspiańskiego od ul. Jarochowskiego do ul. Reymonta.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / ZDM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz