Piątkowo

Spacerkiem po Piątkowie

Wieża RTV Piatkowo  Foto:

W ostatni weekend zimowych ferii zapraszamy was wraz z grupą przewodników PoPoznaniu na kolejny tematyczny spacer. Tym razem poznawać będziemy ciekawe historie i miejsca na Piątkowie.

Premierowy spacer zatytułowany Piątkowo, czyli dwie wieże i nie tylko odbędzie się w sobotę, a rozpocznie się na pętli PST na os. Jana III Sobieskiego przy wejściu na dworzec autobusowy, a zakończy się na os. Bolesława Chrobrego przy ul. Lechickiej.

Ten fyrtel, jak każde poznańskie blokowisko, ma swoje ciekawostki i tajemnice – zachęcają przewodnicy PoPoznaniu.pl – w czasie spaceru opowiemy zarówno o zamierzchłych czasach, gdy ta część stolicy Wielkopolski była małą wsią, jak i o jej dynamicznym rozwoju, który rozpoczął się w drugiej połowie lat 70. XX wieku.

Odwiedzimy i zobaczymy z bliska dwie wieże RTV, które nierozerwalnie kojarzą się właśnie z Piątkowem. Podczas spaceru dowiemy się też między innymi jakie są związki Piątkowa z Turynem i dlaczego pewna inwestycja z os. Bolesława Chrobrego wzbudziła zachwyt wśród osób zainteresowanych współczesną architekturą i urbanistyką.

Spacery jak zawsze odbywają się w konwencji freewalking tour, zatem nie są wymagane wstępne zapisy, a wycieczka odbywa się niezależnie od liczby uczestników i pogody. Na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Tym razem szacujemy, że zwiedzanie potrwa około 2,5 godziny – zapowiadają organizatorzy.

Spacer Piątkowo, czyli dwie wieże i nie tylko odbędzie się w sobotę 11 lutego. Pierwsza grupa wyruszy o godzinie 10:00, a kolejna o 15:00. Przewodnik Jarek będzie czekał na chętnych do wspólnej wyprawy na pętli PST na os. Jana III Sobieskiego przy wejściu na dworzec autobusowy.

Wieza RTV Piątkowo

Użyte w artykule zdjęcia: radiomap.eu,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz