Górczyn

Spacerkiem po Górczynie

Pętla na Górczynie - 1973 r.  Foto: Stanisław Wiktor  / Cyryl

Miejsca, które mijamy każdego dnia mogą kryć wiele ciekawych tajemnic i opowieści. Tym razem poznańscy przewodnicy odkrywać będą historie związane z Górczynem.

W marcu polecamy tylko jeden za to całkiem nowy, premierowy spacer, podczas którego zawitamy na Górczyn – zapowiadają przewodnicy z Grupy PoPoznaniu – Dla wielu z nas jest to tylko codzienny punkt przesiadkowy z tramwaju na autobus, z autobusu na tramwaj lub pociąg, ale czy kryje coś ciekawego, czy ma historie do opowiedzenia, czy warto zatrzymać się tu na dłużej?

Przekonamy się o tym podczas jednej z dwóch sobotnich wycieczek. Wyprawa rozpocznie się na ulicy Głogowskiej, a zakończy na Cmentarzu Górczyńskim. Po drodze będzie okazja do poznania całego fyrtla i poznania jego historii. To właśnie stąd, z ulicy Palacza pochodził Jan Onufry Zagłoba… a dokładniej aktor, który wcielił się w jego postać w filmie Potop – Kazimierz Wichniarz.

Tych, którzy wstają rano i nie będą musieli pracować zapraszamy na godzinę 10:00, druga tura rozpocznie się o 16:00 – zachęcają organizatorzy – nasz przewodnik Piotrek będzie czekał na chętnych przed Gimnazjum i Liceum Sióstr Zmartwychwstanek przy ul. Głogowskiej 147.

Każdy taki spacer odbywa się w konwencji freewalking tour, a więc nie są potrzebne wcześniejsze zapisy, a wycieczka odbywa się niezależnie od liczby uczestników i pogody. Na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Górczyński spacer odbędzie rozpocznie się przed Gimnazjum i Liceum Sióstr Zmartwychwstanek przy ulicy Głogowskiej 147 w sobotę 12 marca. Pierwsza grupa wyruszy o 10:00, kolejna o 16:00.

Pętla na Górczynie - 1973 r.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz