POZnań

Spacer śladami Powstania Wielkopolskiego

Hotel Bazar (01.2010 rok)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Hotel Bazar (01.2010 rok) Foto: lepszyPOZNAN.pl / agJeszcze w grudniu będziemy mogli poznać kilka ciekawych miejsc, które związane są Powstaniem Wielkopolskim 1918 roku. Na spacer zapraszamy wraz z Grupą Przewodników PoPoznaniu.pl. Pretekstem jest oczywiście 95. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

“Śladami Powstania Wielkopolskiego” to spacer po teatrze wydarzeń, czyli miejscach związanych z przygotowaniami do odzyskania niepodległości, jak i samym Powstaniem Wielkopolskim – wyjaśnia Piotr Ciesielski  z Grupy Przewodników PoPoznaniu.pl – nie zabraknie wspomnień uczestników tamtych wydarzeń, a także kilku słów o dowódcach jednego z nielicznych zwycięskich powstań w historii naszego kraju.

Wycieczki z przewodnikiem nie są dotowane przez żadną instytucję ani sponsora dlatego na zakończenie, jeśli oczywiście wycieczka się spodoba, przewodnik nagradzany jest napiwkiem. O jego wysokości każdy z uczestników decyduje sam – podkreśla Piotr Ciesielski.

By brać udział w spotkaniu nie trzeba się wcześniej zapisywać, a wycieczka odbędzie się niezależnie od pogody i liczby uczestników.

Odbędą się dwa spacery Śladami Powstania Wielkopolskiego. Każdy z nich zaczniemy przed Ratuszem w sobotę 28 grudnia. Pierwszy rozpocznie się o godzinie 12:00, a kolejny o 15:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz