POZnań Sołacz

Ale zioła! Zobacz przyrodnicze atrakcje Poznania!

Ogród Farmakognostyczny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Zwiedzanie ogrodu farmakognostycznego jest wyjątkowym wydarzeniem! Miejsce to jest bardzo rzadko udostępniane publiczności, a obok Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza i Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego, stanowi jedną z atrakcji przyrodniczych naszego miasta!

Termin spaceru w ogrodzie farmakognostycznym wybrany został nieprzypadkowo, ponieważ w początkach czerwca przypada szczyt kwitnienia, a zatem szata roślinna prezentuje się wtedy niezwykle okazale.

Co to takiego ogród farmakognostyczny? To ogród roślin leczniczych. Stanowi zaplecze naukowe i doświadczalne dla studentów, lekarzy i przedstawicieli biznesu zielarskiego. Powstał w 1925 roku na Sołaczu. Przed wojną był dużo większy,  obejmujący dzisiejszą trasę Niestachowską.  Podzielony jest na część dydaktyczną i naukową.

Ogród farmakognostyczny można było zobaczyć dzięki uprzejmości Katedry Naturalnych Surowców Leczniczych i Kosmetycznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz