POZnań

Spacer po Dominikańskim Poznaniu

Kościół Dominikanów  Foto: PoPoznaniu.pl / Justyna

Trasa pierwszego, wakacyjnego spaceru po Poznaniu poprowadzi nas szlakiem Dominikanów. W upalną prawdopodobnie sobotę zwiedzać będziemy chłodne krużganki i zakamarki klasztoru poznając jego historię.

Pretekstem do najbliższego spaceru tematycznego z Grupą Przewodników PoPoznaniu jest jubileusz 800- lecia Zakonu Dominikańskiego. Będzie to powtórka, bo wyprawa taka odbyła się już w listopadzie ubiegłego roku.

Dominikański Poznań: dzisiaj będzie drugą częścią wycieczki, a tym razem opowiemy kiedy i w jakich okolicznościach zakonnicy wrócili do miasta, jak mógł wyglądać ich kościół i jakim fortelem uratowali go przed Armią Czerwoną? – zapowiadają organizatorzy – zwiedzimy też kościół i klasztor przy Al. Niepodległości.

Uczestników oprowadzać będzie tym razem Dominikańsko – PoPoznanński duet przewodników. Będzie to Piotr Ciesielski i o.Michał Osek OP.

Wycieczka odbędzie się w konwencji “freewalking tour”. Wstępne zapisy nie są wymagane, a spacer rozpocznie się niezależnie od pogody i liczby uczestników, na jego zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Spacer Dominikański Poznań: dzisiaj odbędzie się w sobotę 25 czerwca. Tradycyjnie zaplanowane są dwie tury. Pierwsza grupa wyruszy z placu Cyryla Ratajskiego o godzinie 9:00, a kolejna o 16:00.

Jubileusz 800- lecia Zakonu Dominikańskiego

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz