BizNews

Enea wspomoże poszkodowanych przez nawałnice

Nadal wiele domów bez prądu po piątkowych nawałnicach - stacja Czechowo (woj. wielkopolskie)  Foto: Enea Operator

Nawet 1.000.000 złotych chce przekazać Enea na wsparcie mieszkańców terenów, które zostały zniszczone przez sierpniowe nawałnice. Pomoc ma trafić do najbardziej gmin, w których były największe zniszczenia.

Skala zniszczeń była ogromna i nie dotyczyła tylko infrastruktury energetycznej i wielu mieszkańców poszkodowanych rejonów, naszych Klientów, straciło dobytek całego życia – wyjaśnia Mirosław Kowalik, prezes Enei – naszym najważniejszym zadaniem było przywrócenie zasilania, ale chcemy także pomóc przekazując lokalnym społecznościom środki finansowe, które pomogą w szybszym powrocie do normalności, na akcję przeznaczymy do 1.000.000 złotych.

Pomoc trafi do gmin w Wielkopolsce, ale także z województw kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego i wielkopolskiego.  Bejmy*, które przekaże Fundacja Enea, zostaną przeznaczone na cele, które wskazały gminy. Pomoc zostanie przeznaczona m.in. na remonty i odbudowę szkół, świetlic, parków, placów zabaw zniszczonych w wyniku nawałnic. Enea chce także finansować wyjazdy dzieci w ramach tzw. „zielonej szkoły”, a także akcji edukacyjnych.

Pieniądze trafią również na wsparcie lokalnych Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki temu OSP będą mogły doposażyć się w sprzęt specjalistyczny niezbędny do usuwania skutków kataklizmów.

Nawałnice, które wyrządziły wiele szkód przeszły w nocy z 11 na 12 sierpnia. Wiele osób straciło wtedy dach nad głową, a często także dorobek całego życia. Silny wiatr łała też drzewa, zrywane były linie energetyczne. Przez wiele dni trwało przywracanie prądu do mieszkań tysięcy osób.

Akcja pomocy wpisuje się w koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu Grupy Enea – podkreśla Mirosław Kowalik.

*bejmy – to w gwarze poznańskiej pieniądze

Użyte w artykule zdjęcia: Enea Operator

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz