POZnań Stare Miasto

Śniadania biznesowe

panorama sałatka  Foto: sxc

Od kilku miesięcy poznańscy przedsiębiorcy mogą uczestniczyć w nowej inicjatywie networkingowej. Śniadania biznesowe Klubu Przedsiębiorczych Wielkopolan Walor odbywają się regularnie co 2 tygodnie, w kawiarni Republika Róż, przy placu Kolegiackim.

panorama sałatka Foto: sxc

Spotkania, opierające się na angielskiej formule klubu gentlemenów, odbywają się w gronie męskim. Może w nich uczestniczyć każdy przedsiębiorca lub osoba, której praca wymaga przedsiębiorczego ducha. Przez piątkowe śniadania przewinęło dotąd się ok. 30 osób, są już wśród nich także stali bywalcy.

Przed przyjściem na spotkanie warto zaopatrzyć się w wizytówki. Zawsze pierwsze minuty poświęcone są krótkiemu (30 s) przedstawieniu własnej osoby i firmy. Po mini-prezentacjach oraz zamówieniu śniadania głos zostaje oddany jednemu z nowych gości, który opowiada na zapowiedziany temat. Specjalnymi gośćmi spotkań byli m.in.: Szymon Dąbrowski, właściciel firmy gramiejska.pl; Michał Przybycin, z branży ochrony środowiska; Radosław Konieczny, właściciel centrum nurkowego, Michał Kowalski – wiceprezes zarządu Wealth Solutions, Maciej Hapke, jeden z twórców usługi Naviexpert – nawigacji satelitarnej na komórki,  a także Andrzej Gogulski, współzałożyciel portalu lepszyPoznan.pl.

Antoni Wojtkowiak, jeden z inicjatorów śniadań biznesowych, producent telewizyjny, właściciel grupy Ekipafilmowa.com, często podczas zdjęć do programów TV spotyka rożnych ludzi, z którymi kontakt po programie się urywa. Tymczasem jako producent, musi także poszukiwać partnerów biznesowych i przekonać do mediów TV, które dają ogromne możliwości. W tworzeniu takich spotkań widzi więc szanse nie tylko na kontakty biznesowe, ale także na własny rozwój, poszerzanie horyzontów – swoich i innych uczestników.

Jak podkreśla Andrzej Bolewski, stały bywalec spotkań, podstawowym plusem jest „luźna atmosfera, miła ubogacająca rozmowa oraz okazja do poznania nowych ludzi. Odpowiednia liczba uczestników stwarza okazję, aby każdy mógł swobodnie zabrać głos i zostać wysłuchanym”. I dodaje: „Nie zawsze chce mi się wstać na 8:00, ale po spotkaniu do końca dnia mam ogromny zasób pozytywnej energii i chęci do działania. Tak samo mówią inni”.

Sławomir Malewski, jeden z pomysłodawców Klubu Walor, na co dzień jest coachem biznesu. Co dają mu spotkania?  „ Tutaj mam okazję w nieformalnych rozmowach wyjaśnić czym jest coaching i programy rozwoju osób i organizacji. Taka forma spotkań jest bardzo pomocna w budowaniu relacji biznesowych. Śniadania to także niezwykła okazja do poznania wielu małych i dużych biznesów od kulis, z relacji samych ich twórców”.

Ideę networkingu biznesowego dobrze streszcza Wikipedia: “Networking biznesowy jest pojmowany jako sieć trwałych kontaktów biznesowych. Pielęgnowanie kontaktów, nawiązywane znajomości z jak najszerszymi kręgami przedsiębiorców z różnych branży, sprzyja efektywnej wymianie informacji oraz życzliwej atmosferze biznesu”

Informacje:

najbliższe spotkanie: 17 grudnia 2010, godz. 8:00

gość: Jarosław Kloc, stowarzyszenie Sternik – Poznań

miejsce: restauracja Republika Róż, pl. Kolegiacki

czas trwania: 90 min

koszt uczestnictwa: opłacenie własnego śniadania (10-20 zł)

www: www.kpwwalor.com

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • Gdy informacja ukazała się na naszym portalu odbywały się one w Republice Róż – o kolejnych nie otrzymywaliśmy informacji. Ta pochodzi z listopada 2010 roku.