Muzeum Archeologiczne zaprasza wystawę o smokach i innych mitycznych stworach, z których większość była znana już w starożytności. Od tamtych czasów pojawiają się w legendach i bestiariach. Spotykamy je wśród motywów dekoracyjnych budynków, wnętrz i przedmiotów codziennego użytku.
Ekspozycja składa się z zabytków archeologicznych, na których znajdują się przedstawienia fantastycznych stworzeń oraz posterów opisujących bestie i przybliżających ich symbolikę.
Muzealne wystawa zapewne zaciekawi miłośników fantastyki. Dla fanów Georga R.R. Martina czy Andrzeja Sapkowskiego będzie to sentymentalna podróż w stronę dawnych twórców i ich wizji niezwykłych stworzeń, które trafiły do współczesnej fantastyki prosto z bestiariuszy, podań i baśni.
Na ekspozycji wyselekcjonowano niesamowite, liczące wiele wieków zabytki oraz mnóstwo miłych dla oka rycin dotyczących smoków i nie tylko!
Wystawę będzie można zwiedzać do końca lutego 2024 roku. Kuratorka wystawy: Magdalena Felis
Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, Ulica Wodna 27, Sala wystaw czasowych na pierwszym piętrze Pałacu Górków. Wstęp po zakupieniu biletu wstępu na ekspozycje MAP.

![Krzyzowniki [UMP] (3) Foto: UMP Krzyzowniki [UMP] (3) Foto: UMP](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2026/02/7Bwat2-313x168.jpg)














![Krzyzowniki [UMP] (3) Foto: UMP Krzyzowniki [UMP] (3) Foto: UMP](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2026/02/7Bwat2-300x200.jpg)



Dodaj komentarz