Aglomeracja

Śmierdząca sprawa

Podrobione perfumy  Foto: KMP

Podrobione perfumy Foto: KMPNa jednym z targowisk Policjanci zatrzymali 63 letniego mężczyznę, który sprzedawał podrobione perfumy. Wstępnie straty właścicieli znaków firmowych szacuje się na około 40 tys. złotych. Nieuczciwemu sprzedawcy grozi grzywna i do 2 lat więzienia.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Poznaniu i Komisariatu Policji Poznań Jeżyce ujawnili na jednym z targowisk podrobione perfumy – informuje Dawid Marciniak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji. Flakony z kosmetykami o różnych pojemnościach sprzedawał 63 letni mężczyzna. To nie pierwszy jego konflikt z prawem. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz do 2 lat więzienia.

Przedstawiciel firm będących właścicielami znaków towarowych wstępnie oszacował straty na kwotę 40 tys. złotych. Śledczy sprawdzą teraz od jak dawna mężczyzna sprzedawał podrobione perfumy i jak rozległy był zakres jego działania. Handel artykułami z podrobionymi znakami towarowymi jest zabroniony. Grozi za to kara wysokiej grzywny oraz do 2 lat więzienia – ostrzegają policjanci.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz