POZnań

Skwery Poznania coraz piękniejsze

Prace na skwerze Ściegiennego/ Głogowska  Foto: ZDM

Jeszcze niedawno wiele tych miejsc straszyło szarością. To sukcesywnie się na szczęście zmienia. W różnych miejscach Poznania zaniedbane miejsca są przywracane mieszkańcom. Pojawia się zieleń, ławeczki, jest wreszcie porzóndek.

Trwają prace związane z rewaloryzacją zieleni u zbiegu ulic Ściegiennego i Głogowskiej – wyjaśnia Dorota Wesołowska z Zarządu Dróg Miejskich – jak informowaliśmy wcześniej, powstanie w tym miejscu skwer z kwitnącą roślinnością, niebawem posadzone zostaną rośliny cebulowe, byliny, trawy ozdobne i krzewy.

Będą także postawione ławki i stojaki rowerowe. Piasek zostanie zastąpiony drobnym kruszywem. Poznański porzóndek w tym miejscu pozwolą zachować zamontowane kosze.

Zupełnie zmieni się także okolica skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Głogowskiej, wypięknieje również skwer przy ul. Ściegiennego i ul. Promienistej. Zielono zrobi się także przy ul. Bukowskiej na wysokości ul. Wawrzyniaka i przed ul. Szylinga.

Ponadto, na wielu ulicach w uzgodnieniu z poszczególnymi radami osiedli, pojawią się nowe meble miejskie, ustawiane zgodnie z obowiązującym Katalogiem Mebli Miejskich – dodaje Dorota Wesołowska – jest to kolejny etap działań zmierzających do stworzenia przyjaznych przestrzeni dla pieszych na terenie śródmiejskich ulic i skwerów miasta Poznania.

Część tych prac to kontynuacja ubiegłorocznych jeszcze planów zagospodarowania elementami małej architektury i zielenią ul. Głogowskiej na odcinku od mostu Dworcowego do ul. Ściegiennego.

wizualizacja skweru Ściegiennego/Promienista (przed i po realizacji)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz