Antoninek

Spacerkiem przez bagna – nowa atrakcja w Antoninku

Spacerkiem przez bagna - nowa atrakcja w Antoninku  Foto: UMP

Można już przespacerować się otwartą właśnie ścieżką wiodącą przez bagienny teren w dolinie Cybiny. Kolejną atrakcją dla miłośników spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jest pływający most. Wiosną możliwy będzie też tutaj spacer w koronach drzew!

Zbudowana na palach ścieżka nad bagnami ma około 100 metrów długości i 1,5 metra szerokości. Na całej długości zabezpieczona jest balustradą. W jej pobliżu znajdują się m. in. stojaki na rowery, ławki i tablica informującą o walorach przyrodniczych tego miejsca. Podobnie jest w pobliżu pływającego pomostu na stawie Browarnym. Prowadzą do niego schody i trap.

Nowe atrakcje dla mieszkańców powstały m. in. dzięki poprawkom do do budżetu wniesionym przez radnych Dominikę Król i Marka Sternalskiego.

Chcieliśmy zwiększyć zainteresowanie mieszkańców tym terenem i widzimy, że się udało – mówiła Dominika Król – inwestycja jeszcze nie została zrealizowana do końca, ale już widać, że w miejsce to jest wykorzystywane i było potrzebne mieszkańcom.

Wiosną przyszłego roku będziemy mogli podziwiać okolicę spacerując około 250-metrową ścieżkąa w koronach drzew, biegnącą w dolinie rzeki Szklarki.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP, PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz