Aglomeracja

Skrzyżowanie Gdyńskiej – Bałtyckiej otwarte [wideo]

Od soboty skrzyżowanie ulic Gdyńskiej / Bałtyckiej w pełni otwarte jest we wszystkich kierunkach przejazdu. Otwarto również dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu ul. Bałtyckiej na odcinku ok. 200 m przed skrzyżowaniem z ul. Gdyńską (jadąc od mostu Lecha i ul. Hlonda) do końca przebudowywanego odcinka ul. Bałtyckiej.

Bałtycka - Gdyńska - schemat komunikacji

Wprowadzone przejazdy przez skrzyżowanie ul. Bałtyckiej i ul. Gdyńskiej umożliwiają, m.in. bezpośredni przejazd od strony centrum w kierunku Czerwonaka czy przejazd z ul. Gdyńskiej (od ul. Gnieźnieńskiej) w Bałtycką (w kierunku mostu Lecha, jak i Swarzędza).

Ruch samochodowy ulicą Bałtycką, na odcinku od skrzyżowania z ul. Hlonda do ok. 200 przed skrzyżowaniem ul. Bałtycka/Gdyńska (na wysokości stacji benzynowych), nadal odbywa się południową jezdnią ulicy w obu kierunkach.

Poznańskie Inwestycje Miejskie informują także o przejazdach alternatywnych, związanych z dalszymi utrudnieniami wynikającymi z budowy dróg dojazdowych do spalarni śmieci.

Przejazd aut jadących od strony Czerwonaka w kierunku Swarzędza/Antoninka przez tunel T3, drogę wzdłuż spalarni odpadów do skrzyżowania ul. Bałtyckiej i Janikowskiej.

Dojazd mieszkańców ul. Syreniej do ul. Bałtyckiej oraz dojazd do Czerwonaka i Murowanej Gośliny dla samochodów jadących z kierunku Gniezno / Antoninek / Swarzędz ul. Bałtycką przez ul. Syrenią, drogę przy spalarni odpadów i tunel T3 do ul. Gdyńskiej.

Ze względu na warunki atmosferyczne, nie udało się jeszcze w pełni wykonać oznakowania poziomego. Będzie ono uzupełnione na bieżąco przy sprzyjającej ku temu aurze. W najbliższych dniach sukcesywnie udostępniane będą kierującym kolejne fragmenty przebudowanej infrastruktury a przez to kolejne ułatwienia w ruchu. – informuje Krzysztof Kaczanowski w PIM.

Bałtycka - Gdyńska - skrzyżowanie

Użyte w artykule zdjęcia: Krzysztof Kaczanowski / PIM, PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz