Aglomeracja

Skradzione w Anglii, znalezione w Poznaniu

Skradzione w Anglii, znalezione w Poznaniu  Foto: KWP w Poznaniu

Skradzione w Anglii, znalezione w PoznaniuSamochody osobowe i naczepy samochodów ciężarowych skradzione w Niemczech i Wielkiej Brytanii zostały odzyskane przez policjantów w Poznaniu. 

Podczas policyjnej akcji udało się odzyskać 4 naczepy od samochodów ciężarowych, które zostały skradzione w 2015 i 2016 roku na terenie Niemiec. W tej sprawie zatrzymano jedną osobę, u której na posesji zabezpieczono te przedmioty, których wartość wstępnie oszacowano na 200.000 złotych.

Cztery dni później kryminalni w jednej z podpoznańskich miejscowości do kontroli drogowej zatrzymali samochód bmw – informuje Maciej Święcichowski z wielkopolskiej Policji – po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że auto warte 70.000 złotych zostało skradzione w 2014 roku w Wielkiej Brytanii.

Następnego dnia szkieły na terenie myjni samochodowej zatrzymały na gorącym uczynku 3 osoby, które były zajęte demontowaniem volkswagena passata, skradzionego niespełna miesiąc wcześniej w Niemczech. Wartość samochodu oszacowano na blisko 80.000 złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzut paserstwa, za który grozi do 5 lat więzienia.

Wszystkie trzy realizacje to efekt dobrego rozpoznania środowiska związanego z przestępczością samochodową – podkreśla Maciej Święcichowski – policjanci na bieżąco monitorują miejsca, w których mogą być przechowywane i demontowane skradzione samochody.

Skradzione w Anglii, znalezione w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz