Jeżyce

Skakali po autach

wandale_dabrowskiego  Foto: Komenda Miejska Policji

wandale_dabrowskiego Foto: Komenda Miejska PolicjiPolicjanci z Poznania zatrzymali trzech nastolatków, którzy idąc ulicą Dąbrowskiego skakali po zaparkowanych samochodach i kopali drzwi kamienic. Dzięki monitoringowi miejskiemu można było od razu ich zatrzymać. Za akty wandalizmu, których się dopuścili krewkim młodzieńcom grozi do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z 28 na 29 lipca. Obsługujący monitoring miejski operator zauważył idących ulicą Dąbrowskiego trzech młodych mężczyzn. Jeden z nich skakał po zaparkowanych samochodach, kopał też w drzwi kamienicy. Całość zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Ale nie tylko. Koledzy nagrywali swoje popisy telefonami komórkowymi. Wszyscy wcześniej pili alkohol.

O wszystkim został powiadomiony Dyżurny Oficer Policji. Ten wysłał na miejsce patrol. Mundurowi przyjechali w ciągu zaledwie 2 minut. Kolejny radiowóz pojawił się na miejscu 2 minuty później. Zaskoczeni nastolatkowie zostali zatrzymani. To mieszkańcy Poznania i najbliższych okolic. Dwóch z nich ma po 19 lat, najmłodszy skończył 17 lat. Podobnie jak jego koledzy będzie już odpowiadał przed sądem jak dorosły. Mieli od 0,12 do ponad 1 promila alkoholu w organizmie.

Sprawa trafiła do Komisariatu Policji Poznań Jeżyce. Jeszcze nie wszyscy pokrzywdzeni zostali przesłuchani. Uszkodzenie mienia jest przestępstwem ściganym na wniosek pokrzywdzonego. Pokrzywdzeni proszeni są o kontakt osobisty z Policją. Za zniszczenie mienia ustawodawca przewiduje karę do 5 lat więzienia.

[wp-jw-player src=”http:///www.wielkopolska.policja.gov.pl/biblioteka/filmy3/wandale_dabrowskiego_1.flv” width=”400″ height=”350″ autoplay=”false” embed=”false”]

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz