Jeżyce Strzeszyn

Nowe ulice na Strzeszynie

Nowe ulice na Strzeszynie  Foto: RMP

Nowe ulice na Strzeszynie Foto: RMPRada Miasta Poznania zatwierdziła nazwy nowych ulic na Strzeszynie. Od momentu ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu będziemy mieli 13 ulic więcej. Mimo, że radni wskazywali na pewne niekonsekwencje w spolszczaniu nazwisk patronów ulic, to zdecydowaną większością głosów ustawa została przyjęta.

Radny Przemysław Aleksandrowicz zwracał uwagę, że nazwy tych ulic nie powinny sprawiać kłopotów adresowych zarówno mieszkańcom jak i tym, którzy chcą się z nimi skontaktować. Nie jestem pewien czy nadanie nazwa George’a Byrona ułatwi osobom nie znającym transkrypcji z angielskiego łatwy zapis nazwy ulicy.

Mimo ożywionej dyskusji o spolszczeniach i mogących pojawić się błędach w adresacji, za ustawą głosowało 28 radnych, przeciwna była tylko 1. osoba. 3 wstrzymały się od głosu.

Po 14 dniach od ogłoszenia treści ustawy w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu będą nowe ulice: Poetycka, Epicka, Johanna Wolfganga Goethego, Liryczna, Kazimierza Wierzyńskiego, Jacka Kaczmarskiego, Wincentego Różańskiego, Karola Dickensa, George’a Byrona, Fryderyka Schillera, Emila Zoli, Moliera, Honoriusza Balzaka.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz