Sport

Siatkówka: faza play-off Energetyka

Enea Energetyk  Foto: Piotr Hordych, Enea Energetyk Poznań

W weekend w Poznaniu rozpocznie się najważniejszy etap siatkarskiej rywalizacji na zapleczu kobiecej ekstraklasy. Enea Energetyk Poznań w pierwszej rundzie play-off zagra z drużyną Joker Mekro Świecie. Sobotnie i niedzielne spotkania zostaną rozegrane o godzinie 17:00 tradycyjnie w Hali B POSiR przy ul. Spychalskiego 34.

Od początku sezonu walczymy o medal i pod tym kątem nic się nie zmieniło – zapewnia Robert Rakowski, prezes klubu Enea Energetyk Poznań.

Podopieczne Marcina Patyka mają za sobą bardzo długi i wyczerpujący sezon zasadniczy w 1 Lidze Kobiet. Po 26 rozegranych spotkaniach Enea Energetyk Poznań ostatecznie uplasowała się na 4 pozycji z bilansem 17 wygranych meczy i 9 porażkami. Popularne „energetykgirls” w ostatnich pojedynkach wyraźnie szukały swojego rytmu gry, jednak faza play-off to całkowicie nowa historia.

Kończymy rundę zasadniczą na 4 miejscu. Mimo ostatnich kilku spotkań których nie rozstrzygnęliśmy na swoja korzyść, wciąż jest to wysokie 4 miejsce dające możliwość grania o finałową „czwórkę”. Można powiedzieć, że wykonaliśmy pierwszy krok, kończymy etap rundy zasadniczej i otwieramy nowy rozdział: play-off. Nasz cel jest niezmienny, chcemy zdobyć medal i być na podium. Chcemy grać dobra siatkówkę i wrócić do zwycięstwa przed naszymi wspaniałymi kibicami na poznańskiej „chwiałce”. Cały zespół mocno pracuje nad tym abyśmy grali atrakcyjną dla kibiców i nas siatkówkę. Tylko to da nam możliwość wejścia do strefy medalowej – mówi Marcin Patyka, trener Enea Energetyk Poznań.

W pierwszej rundzie kolejnego etapu rozgrywek siatkarski z Wielkopolski zmierzą się z Jokerem Mekro Świecie. W fazie zasadniczej oba kluby zmierzyły się ze sobą dwukrotnie. W obu przypadkach zwyciężyły siatkarki prowadzone przez trenera Marcina Wójtowicza. W Świeciu pod długim boju gospodynie wygrały 3:2, natomiast przed tygodniem w starciu zamykającym fazę zasadniczą rozgrywek w Poznaniu ponownie górą okazały się świecianki wygrywając 3:0. Jednak końcowy rezultat na tablicy świetlnej absolutnie nie pokazywał dramaturgii wydarzeń na parkiecie. Można powiedzieć, że zawodniczki Enea Energetyk Poznań mają swego rodzaju „rachunki do wyrównania”, dlatego w najbliższych spotkaniach z pewnością nie zabraknie emocji i sportowej rywalizacji do ostatniego punktu.

Ostatnie mecze nie układały się po naszej myśli. Teraz zaczynamy najważniejszą część sezonu, fazę play-off. Zrobimy wszystko, aby wrócić na właściwe tory, jak i zrealizować cele, które postawiliśmy sobie przed tegorocznym sezonem. Mecze ze Świeciem na pewno dostarczą wiele emocji, dlatego zapraszam wszystkich do głośnego kibicowania i wspierania nas na „chwiałce”. – przekonuje i zaprasza Aleksandra Pasznik, kapitan energetycznych dziewczyn.

Mam nadzieję, że większość kontuzji mamy już za sobą i zagramy na miarę swoich możliwości. Od początku sezonu walczymy o medal i pod tym kątem nic się nie zmieniło, jednak cały czas z tyłu głowy myślimy o awansie do Ligi Siatkówki Kobiet. Jestem dobrej myśli i wierzę, że w weekend zobaczymy kawał dobrej siatkówki na poznańskiej „chwiałce” – dodaje Robert Rakowski, prezes klubu Enea Energetyk Poznań.

Enea Energetyk Poznań – Joker Mekro Energoremont Świecie (1 runda Play-Off)

1 mecz – sobota 2 marca, godz. 17:00 – Hala B POSiR, ul. Spychalskiego 34
2 mecz – niedziela 3 marca, godz. 17:00 – Hala B POSiR, ul. Spychalskiego 34

Użyte w artykule zdjęcia: Piotr Hordych, Enea Energetyk Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz