Sport

Najszybszy City Trail

CITY TRAIL  Foto: materiały prasowe

Szósty z poznańskich biegów City Trail okazał się być najszybszym w sezonie. Wynik zwycięzcy – Krzysztofa Hadasa na 5-kilometrowej trasie nad Jeziorem Rusałka to 15:13. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Anna Wójcik (czas 17:24). Sobotni bieg był ostatnim w edycji 2018/2019. Przed biegaczami jeszcze uroczyste podsumowanie sezonu, które odbędzie się 19 marca.

Krzysztof Hadas (wicemistrz świata w duathlonie do lat 23) ma na koncie trzy wygrane biegi City Trail w zakończonej dzisiaj edycji. Oznacza to, że nie może zostać sklasyfikowany w „generalce”, ponieważ warunek konieczny to udział w minimum czterech zawodach (z sześciu, jakie są organizowane w trakcie jednego sezonu).

W trzech biegach, w których dzisiejszy lider nie startował zwyciężał Łukasz Nowak, który pobiegł sześć razy, gromadząc poza wspomnianymi zwycięstwami trzy drugie miejsca, dzięki czemu odniósł triumf w klasyfikacji generalnej. Jego dzisiejszy czas to 15:23. Trzecie miejsce wywalczył tym razem Wiktor Maćkowiak (wynik 15:38).

Mimo, że zwycięstwo w cyklu miałem zagwarantowane już w styczniu, nie myślałem nawet żeby odpuścić dwa ostatnie biegi. Uważam, że nawet najgorszy start jest świetnym treningiem, szczególnie, kiedy bieg jest dobrze zorganizowany i mocno obsadzony. Sam, podczas treningu na pewno bym się tak bardzo nie zmęczył – podkreślił na mecie Łukasz Nowak, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w chodzie sportowym, olimpijczyk z Londynu.

Wśród kobiet najlepszą okazała się pochodząca ze Stalowej Woli, studiująca w Poznaniu – Anna Wójcik, która rywalizowała nad Rusałką już w listopadzie – wtedy zajmując trzecie miejsce. Dzisiejszy wynik Anny to 17:24. Drugą zawodniczką na mecie była dzisiaj Oliwia Wawrzyniak (17:54), a trzecie miejsce wywalczyła Alicja Radziej (19:05). W klasyfikacji generalnej zwyciężyła nieobecna dzisiaj Malwina Misjan – zdecydowanie najszybsza w tym sezonie zawodniczka, autorka rekordu trasy (16:53).

W biegu głównym uczestniczyło 708 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 246 młodych sportowców.

Zakończenie części sportowej cyklu to nie koniec edycji. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 19 marca w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego. Początek o godz. 18:00

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz