Siatkarskie sparingi Energetyka

Turniej Towarzyski - Uni Opole - Enea Energetyk Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W ramach towarzyskiego turnieju w Poznaniu Enea Energetyk Poznań spotkał się w hali B na poznańskiej Chwiałce z UNI Opole. Poznanianki pokonały opolanki 3:1 (16:25, 25:22, 25:20, 25:23).

Do rozpoczęcia zasadniczego sezonu I ligi został nieco ponad miesiąc, a to dobry czas, by sprawdzić się w boju.

Pierwszy set można uznać, za wypadek przy pracy. Jednak patrząc ze strony UNI Opole, którego zawodniczki nie poddały się do samego końca i walczyły zacięcie o kolejne punkty w setach praktycznie mając w kieszeni tie-break. Energetyk nie poddał się i dziewczyny zakończyły cały mecz wynikiem 3:1.

To jest pierwszy Nasz mecz w tym zestawieniu, w tym sezonie, sparingowy ale zwycięski. Bardzo się z tego powodu cieszymy. Wiadomo, to jest sparing. Jeszcze dużo grania przed nami, ale to bardzo cieszy, jak gramy, jak sparingujemy, zaczynamy grać z rywalem. Wychodzimy z tego zwycięsko grając naprawdę fajną siatkówkę – mówił po spotkaniu Marcin Patyk, pierwszy trener Enei Energetyka Poznań.

Dzisiaj na parkiecie w hali B mecz UNI Opole – NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki, start godzina 18:00. Jutro, w niedzielę 30.08 godzina 16:00 ostatnie spotkanie turnieju, czyli Enea Energetyk Poznań – NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki.