POZnań

Sezon grzewczy w mieszkaniach komunalnych po weekendzie

kot kaloryfer  Foto: he gong

Pożegnaliśmy już lato na dobre. Noce są coraz zimniejsze, nad ranem miejscami pojawiły się już pierwsze przymrozki. To czas, gdy rozpoczyna się sezon grzewczy. Kaloryfery są już ciepłe od kilku dni m. in. na Ratajach. Lokatorzy mieszkań komunalnych będą się mogli nimi cieszyć dopiero pod koniec września.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych informuje, że sezon grzewczy w zarządzanych przez niego domach, rozpocznie w dniach od 26 do 30 września. Spółka zwraca równocześnie uwagę, że ogrzewanie może być w tym sezonie droższe, niż w latach poprzednich, na co ZKZL nie ma wpływu.

W związku w planowanymi wysokimi cenami energii i ciepła spółka przygotowała poradnik w jaki sposób efektywnie korzystać z ogrzewania w mieszkaniu oraz oszczędzać energię elektryczną – informuje Łukasz Kubiak z ZKZL – krótka broszura w postaci infografik dostępna jest na stronie internetowej ZKZL i każdy może ją bezpłatnie pobrać.

Zarządca mieszkań komunalnych ma nadzieję, że osoby, które skorzystają z rekomendacji znajdujących się w poradniku będą mogły efektywniej i taniej korzystać zarówno z energii cieplnej jak i elektrycznej w swoich mieszkaniach. Jest to szczególnie istotne w obliczu szalejącej inflacji i wszechobecnych podwyżek. 

Użyte w artykule zdjęcia: he gong

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz