K U L T U R A POZnań

Maciej Maleńczuk powraca do Poznania

Maciej Maleńczuk - Pan Maleńczuk (9.10.2015) Sala Wielka, CK Z  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Maciej Maleńczuk wystąpi w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w najbliższą niedzielę o godzinie 19:00.

Koncert promujący album Klauzula sumienia, na którym nie zabraknie również największych pieśni artysty: Ostatnia Nocka, Tango Libido, Sługi za szlugi, Synu czy Dawna Dziewczyno. Maciejowi na scenie towarzyszyć będą muzycy znani m.in z Piwnicy pod Baranami czy poprzednich tras koncertowych jak Maleńczuk gra Młynarskiego czy Maleńczuk+, Wiesław Jamioł (perkusja) i Dominik Wywrocki (kontrabas). Niektórych artystów można opisać krótko i w kilku zdaniach.

Maciej Maleńczuk zdecydowanie do nich nie należy, a szybki opis jego pracy artystycznej jest absolutnie niemożliwy. Z pewnością można powiedzieć, że to jeden z najważniejszych, najbardziej charyzmatycznych, a przy tym kontrowersyjnych artystów ostatnich czterech dekad. Pieśniarz obdarzony świetnym głosem i darem pisania tekstów pełnych ciekawych obserwacji – nie zawsze miłych. Klauzula Sumienia nakazuje więcej nie mówić i słuchać.

Maciej Maleńczuk – Klauzula Sumienia

Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego

niedziela, 25.09.2022, godzina 19:00

Bilety do nabycia na stronie ebilet.pl

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz