Sport

Setki fanów szybkich samochodów odwiedziło Tor Poznań

Mild Gran Turismo Polonia 2014 - dzień otwarty - Poznań 28.06.2014 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Mild Gran Turismo Polonia 2014 - dzień otwarty - Poznań 28.06.2014 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterW sobotę był ostatni dzień imprezy Mild Gran Turismo Polonia 2014. Ale czym była by ta impreza bez dnia otwartego i pokazów dla fanów spragnionych szybkich i głośnych samochodów. Na Tor Poznań przybyły tłumy maniaków motoryzacji by choć podziwiać niekiedy arcydzieła motoryzacji.

Lista wydarzeń jakie miały miejsce w sobotę na Torze Poznań jest długa. Odbył się wyścig egzotycznego Gumperta Apollo z helikopterem, który wygrał Gumpert. Chwilę po zakończeniu wyścigu na torze kartingowym Maciej Polody w drifterskim stylu zabawiał widzów. Miała także miejsce parada aut, która przejechały jeden za drugim całą długość toru. A przez cały czas trwania imprezy, w strefie Mild, dla kibiców dostępne były symulatory, promocje i wiele innych atrakcji.

Niemalże wszyscy uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje maszyny w akcji. Nikt nie chciał stracić ani jednej, cennej minuty jazdy na Torze. Codziennie odbywały się sesje treningowe pod okiem doświadczonych instruktorów. Po dwóch dniach zdzierania opon na asfalcie uczestnicy jednomyślnie stwierdzili, że Poznań jest miejscem, do którego wato wracać. Po raz kolejny okazuje się, że Tor o długości 4083 m i szerokości 12 m oraz 14 zakrętach jest obiektem na światowym poziomie.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz