K U L T U R A

Santa Rock Fest – zdjęcia

Santa Rock 2017-6082  Foto: Ewelina Jaskowiak

Trzy zespoły, kilka godzin wspaniałej rockowej muzyki i pomoc podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej “Przyjaciele”, to właśnie Santa Rock Fest. Ten charytatywny koncert odbył się w klubie Pod Minogą.

To była już czwarta edycja imprezy, której celem jest pomoc podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej “Przyjaciele”. Dzięki zespołom Amity, Mean Machine i Second Child, które wystąpiły na scenie udało się zebrać 2027,38 zł, które zostaną przeznaczone na organizację wycieczek dla uczestników WTZ- osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Warsztat prowadzi działalność w zakresie rehabilitacji społecznej, zawodowej i medycznej osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Jej nadrzędnym celem jest integracja społeczna osób z niepełnosprawnością, stwarzanie warunków, w których mogą one funkcjonować jak najbardziej niezależnie, realizować swoje cele życiowe i zawodowe.

Rehabilitacja zawodowa ma na celu przygotowanie uczestników do pełnienia roli pracownika. Realizowana jest zarówno w placówce metodami terapii zajęciowej, jak i podczas praktyk zawodowych. Obecnie ośrodek prowadzi praktyki przygotowujące do pracy w charakterze: pomocy kuchennej, pracownika gospodarczego (prace na terenach zielonych, prace porządkowe), pomocy sprzedawcy, pracownika biurowego, gońca. Uczestnicy regularnie udział biorą w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego.

Uczestnicy WTZ biorą udział w zawodach sportowych, turnusach rehabilitacyjnych. Wyjeżdżają na wycieczki, zwane obozami przetrwania, ponieważ nastawione są całkowicie na inicjatywę i samodzielność osób wyjeżdżających. Od 8 lat przy WTZ działa Klub Miłośników Gór, przynajmniej raz w roku organizuje on eskapady po górach.

Dziękujemy za koncert, za muzykę, za grudniowy wieczór, za to, że daliście nam Państwo cząstkę siebie i poświęciliście czas – piszą organizatorzy koncertu.

Użyte w artykule zdjęcia: Ewelina Jaskowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz