POZnań

Samolot z transportem maseczek, kombinezonów i gogli dla lekarzy wylądował w Poznaniu

Samolot z pierwszym transportem sprzętu medycznego  Foto: fb / Kulczyk Foundation

Na poznańskim lotnisku wylądował samolot na pokładzie którego było ponad 70.000 maseczek chirurgicznych, ponad 100.000 masek typu FFP2 N95, ponad 7.500 kombinezonów, a także ponad 7000 gogli. Transport z Chin przeznaczony jest dla izb lekarskich.

Ten niezbędny w tej chwili zamówiła Fundacja Lekarze Lekarzom działająca przy Naczelnej Izbie Lekarskiej. Było to możliwe dzięki wsparciu Dominiki Kulczyk.

Wielkopolska Izba Lekarska jest jedną z wielu izb lekarskich, które otrzymają środki – podkreśla Artur de Rosier, z Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej – czujemy się wyróżnieni, że pierwszy samolot przyleci właśnie na teren Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Środki indywidualnej ochrony przeznaczone dla Wielkopolski będą rozdysponowane w ramach akcji koronazglowy.pl, w której to akcji Wielkopolska Izba Lekarska uczestniczy od początku jej powstania. Na potrzeby akcji Wielkopolska Izba Lekarska udostępniła swoja siedzibę na ul. Nowowiejskiego 51 w Poznaniu na magazyn środków. Nowe środki przeznaczone dla Wielkopolski również trafią właśnie tutaj.

Dreamliner, który wylądował w Poznaniu dzisiaj około 6:00 jest pierwszym z czterech samolotów ze sprzętem medycznym dla lekarzy w Wielkopolsce.

Użyte w artykule zdjęcia: fb / Kulczyk Foundation

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz