Smochowice

Samochód skradziony w Niemczech odnaleziony w Poznaniu

Samochód skradziony w Niemczech odnaleziony w Poznaniu  Foto: KMP w Poznaniu

Samochód skradziony w Niemczech oraz silnik z samochodu, tej samej marki, skradzionego w Obornikach znaleźli poznańscy policjanci w dziupli na terenie Smochowic. Zatrzymali też trzech mężczyzn zamieszanych w kradzieże i handel nimi.

Dziuplę na terenie Smochowic znaleźli i zlikwidowali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

W hali garażowej funkcjonariusze ujawnili skradzione dobę wcześniej z terenu Niemiec bmw 320 xDrive, które było już rozłożone na części – wyjaśnia mł. asp. Patrycja Banaszak z poznańskiej Policji – poza nim mundurowi zabezpieczyli silnik od bmw skradzionego z Obornik w kwietniu 2017 roku.

Wartość zabezpieczonych na miejscu przez policjantów części szacuje się na ponad 100.000 złotych. Na miejscu zatrzymano również trzech mężczyzn. Jeden z nich zajęty był właśnie demontażem samochodu.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów paserstwa – dodaje Patrycja Banaszak  za ten czyn grozi im nawet 5 lat więzienia.

Użyte w artykule zdjęcia: KMP w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz