Aglomeracja

Ostrowska, Wilk i Reiss dla dzieci!

„Pluszaki dla edukacji. 1 euro to majątek” Poznan 12.11.2013 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Piotr Reiss, Małgorzata Ostrowska i Kasia Wilk włączyli się w akcję „Pluszaki dla edukacji. 1 euro to majątek”, która już po raz jedenasty rusza w sieci sklepów IKEA. W ramach kampanii znani poznaniacy czytać będą dzieciom swoje autorskie bajki. Limitowana edycja płyt trafi do ludzi, którzy przekażą pluszaka na rzecz najmłodszych.

„Pluszaki dla edukacji. 1 euro to majątek” Poznan 12.11.2013 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterZabawki można pozostawiać już od 10 listopada 2013 roku, aż do 4 stycznia 2014 roku w specjalnie do tego wyznaczonych miejscach w sklepach IKEA. Zebrane podczas tegorocznej akcji pluszaki przekazane zostaną osieroconym dzieciom, których rodzice byli pacjentami Hospicjum Palium w Poznaniu.

“W Poznaniu zakończyliśmy właśnie nagrania do wyjątkowej płyty, na której znajdzie się 30 autorskich bajek. W jej przygotowaniu biorą udział między innymi gwiazdy z całej Polski. W tym gronie Poznań reprezentowany będzie przez Katarzynę Wilk, Piotra Reissa i Małgorzatę Ostrowską” – mówi Adam Kośny z IKEA Poznań.

“Zdradzić możemy jedynie, że bohaterami bajek w przypadku pani Katarzyny został Wilk, pana Piotra są Koziołki, a główną postacią w bajce pani Małgorzaty będzie
pluszowa Marchewka. Wszystkie opowieści udostępnione zostaną do pobrania na stronie pluszakidlaedukacji.pl”
– dodał Kośny.

W ramach akcji „1 euro to majątek” z każdego zakupionego pluszaka czy książki dla dzieci, sklep IKEA przekaże 1 euro na rzecz rozwoju edukacji najmłodszych żyjących w najbiedniejszych rejonach świata. W wyniku ubiegłorocznej edycji zebrano 9,3 miliona euro, z czego ponad 200 tysięcy euro pochodziło z Polski.

Kampania „Pluszaki dla edukacji. 1 euro to majątek” została zainaugurowana w 2003 roku. Od tego czasu IKEA Foundation dotarła do ponad 10 milionów dzieci, przekazując 57 mln euro na sfinansowanie 90 projektów realizowanych przez UNICEF i Save the Children w 46 krajach.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz