Sport

Ruszają zapisy na Poznań Półmaraton

8 Poznań Półmaraton  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Kwietniowy Poznań Półmaraton to między innymi nowa trasa i nowa  lokalizacja miasteczka biegowego. Zapisy na tę imprezę rozpoczną się we wtorek (15.12) o godzinie 11:00.

Serdecznie zapraszamy do udziału zarówno doświadczonych maratończyków, jak i amatorów biegania, którzy po raz pierwszy zmierzą się z dystansem 21,097 km – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor półmaratonu.

Uczestnicy półmaratonu wystartują z ulicy Grunwaldzkiej i pobiegną między innymi ulicami Roosevelta, Matyi, Solną, Garbarami, Drogą Dębińską, Piastowską, Dolną Wildą, Hetmańską, Arciszewskiego i ponownie Grunwaldzką na metę, która zostanie zorganizowana na terenie Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Dzięki nowej lokalizacji miasteczka maratońskiego szansę na ukończenie biegu będzie miało 13.000 zawodników 0 podkreśla Monika Prendke z POSiR – tym samym poznański półmaraton ma szansę zostać jednym z największych biegów w Europie na tym dystansie.

Bigacze będą mogli skorzystać również z ofertą blisko 60 wystawców, którzy na targach zaprezentują wszystko, co jest niezbędne do biegania, ćwiczeń i trenowania. Zainteresowani znajdą również pomysły na nowe miejsca imprez biegowych, triatlonowych czy nordicwalkingowych organizowanych nie tylko w Polsce.

Będą mogli uczestniczyć także w ciekawych panelach związanych z tematyką biegania oraz skorzystać z porad specjalistów medycznych – mówi Anna Myślak z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Zapisać się na półmaraton można wypełniając formularz zgłoszeniowy, który znajdziesz klikając tutaj. Termin zgłoszeń mija 30 marca 2016 roku lub do osiągnięcia maksymalnego limitu opłaconych zgłoszeń. Opłata startowa wynosi 90,00 złotych.

9. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się w niedzielę 17 kwietnia 2016 roku.

9. PKO Poznań Półmaraton - trasa

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz