Sport

Mamy najlepszych animatorów sportu

Orlik na Ratajach  Foto: POSiR

Wszyscy wiemy, jak ważny w życiu jest sport i doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważna jest motywacja! A mamy w Poznaniu znakomitych trenerów. Ryszard Rychlewski i Tomasz Woźniak zostali uhonorowaniu tytułem Animatora Roku przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Ryszard Rychlewski - Animator Roku 2015Poznańscy animatorzy zostali wyłonieni z grona liczącego ponad 3500 osób, które swoimi działaniami najbardziej przyczyniają się do promocji idei sportu powszechnego na Orlikach.

-To dla mnie jak i placówki, z którą jestem związany, czyli Ogrodu Jordanowskiego Nr 2 duże wyróżnienie. Tylko część sportową mijającym roku odwiedziło blisko 40 tys. osób w różnym wieku. Od zawsze byłem związany ze sportem, a teraz jako animator i nauczyciel mogę promować ideę sportu powszechnego. Cały obiekt jest czynny dla poznaniaków również w grudniu także zachęcam do aktywnego wypoczynku, gdyż pogoda jest sprzyjająca – mówi Animator Roku 2015, Tomasz Woźniak. Laureat m.in. współtworzy projekt Poznańska Liga Orliczek, organizuje Charytatywne Kolorowe Mecze oraz liczne turnieje piłkarskie i imprezy SZS

Drugim laureat z Poznania jest Ryszard Rychlewski, który zdobył to prestiżowe wyróżnienie po raz drugi. W tym roku wyróżniono go przede wszystkim, za znakomitą współpracę na Orliku przy ul. Żonkilowej z grupami priorytetowymi: seniorami, przedszkolakami, kobietami, niepełnosprawnymi, rodzinami. Rychlewski to były piłkarz Warty Poznań i trener zespołów z niższych lig.

Tomasz Woźniak - Animator Roku 2015

Poznań był jedynym miastem wojewódzkim, którego animatorzy zostali wyróżnieni podczas Ogólnopolskiej Konferencji Programu Nasz Orlik. W sumie tytuł Animatora Sportu Roku 2015 otrzymało 22 osoby. Ponadto podczas gali trener reprezentacji Polski U-21 Marcin Dorna, który mieszka w podpoznańskim Zakrzewie otrzymał nagrodę „Przyjaciel Naszego Orlika”

Program „Moje boisko – Orlik 2012“, który zainicjowano w 2008 roku, zakładał budowę w każdej gminie na terenie całego kraju – ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów wielofunkcyjnych boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym.

Inicjatywa była związana z Euro 2012, ale stanowiła również odpowiedź na wciąż niską liczbę Polaków aktywnych sportowo. Dzięki współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki z samorządami wojewódzkimi i lokalnymi, wybudowano 2604 Orliki.

Na wybudowaniu boisk jednak się nie skończyło. To był dopiero początek batalii o zdrowie i lepszą kondycję Polaków. Program „Nasz Orlik” jest kolejnym działaniem wspierającym samorządy i Animatorów w budowaniu atrakcyjnej oferty sportowej oraz jej promowaniem wśród użytkowników Orlików.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz