POZnań

Rusza wypożyczalnia rowerów na Piątkowie

rowery  Foto: sxc

rowery Foto: sxcOd kilku tygodni możemy korzystać z wypożyczalni rowerów w centrum miasta. Z początkiem kwietnia działalność rozpoczyna wypożyczalnia na Dworcu Autobusowym przy osiedlu Jana III Sobieskiego.

Gdy trwała zimowa przerwa w funkcjonowaniu wypożyczalni zrobiono przeglądy i konserwacje rowerów. Teraz chętni będą mieli do swojej dyspozycji 80 rowerów.

Posiadacze ważnych imiennych biletów 30-dniowych mogą korzystać z rowerów po uiszczeniu 7-złotowej jednorazowej opłaty rejestracyjnej – informuje Bartosz Trzebiatowski z ZTM – każde wypożyczenie ze zwrotem najpóźniej następnego dnia do zamknięcia wypożyczalni jest wówczas bezpłatne.

W ubiegłym roku w wypożyczalni na Piątkowie zarejestrowało się 1241 osób, z czego 47 osób wykupiło abonament miesięczny, a pozostali korzystający byli posiadaczami KOMkarty lub karty PEKA z ważnym imiennym biletem miesięcznym.

Łączna liczba wypożyczeń wyniosła 6.748, z czego około 80% stanowiły wypożyczenia na dobę – dodaje Bartosz Trzebiatowski.

Wypożyczalnia na os. Jana III Sobieskiego będzie czynna od poniedziałku do piątku od 7:00 do 21:00, a w weekendy i święta od 10:00 do 20:00.

Osoby, które nie mają imiennych biletów 30-dniowych za każdą rozpoczętą godzinę zapłacą 2,50 zł, 5 godzin i więcej jednak nie dłużej niż do zamknięcia wypożyczalni w danym dniu kosztuje 12,00 zł, a każdy kolejny rozpoczęty dzień 12,00 zł.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz