BizNews

Rozwiązania z Poznania sprzedawane na całym świecie

Rozwiązania Fibaro  Foto: facebook

Ta spółka swoje rozwiązania mobilnego zarządzania urządzeniami inteligentnym budynku sprzedaje na całym świecie. Jej przykład pokazuje, że można odnosić globalne sukcesy przeprowadzając cały proces twórczy w Polsce – od pomysłu do produkcji. Spółka swoją siedzibę ma w Poznaniu, na Ławicy. Firma otrzymała właśnie nagrodę Globalni Liderzy Przyszłości przyznawaną przez think tank „Poland, Go Global!”.

Fibaro - w ChinachGlobalni Liderzy Przyszłości to konkurs organizowany przez think tank „Poland, Go Global!”, w którym nagradzane są przedsiębiorstwa o wysokim potencjalne odniesienia międzynarodowego sukcesu.

W tegorocznej, drugiej edycji wydarzenia wyłoniono 12 finalistów, spośród których wybrano tylko jednego laureata głównej nagrody. Została nim poznańska firma Fibar Group, producent systemów automatyki budynkowej.

Spółka obchodzi w tym roku 5-lecie działalności. Pomimo tak krótkiej historii nasze produkty są sprzedawane już w 100 krajach na całym świecie. Jesteśmy obecni zarówno w Europie Zachodniej oraz w USA, jak i bardziej egzotycznych regionach arabskich, rozwijamy również swoją działalność na chłonnych rynkach azjatyckich – podkreśla Joanna Ossowska-Rodziewicz, Wiceprezes Fibar Group S.A.

Można odnosić globalne sukcesy przeprowadzając cały proces twórczy w Polsce – od pomysłu do produkcji. Wierzymy, że krajowych przedsiębiorców stać na konkurowanie z nawet największymi, zagranicznymi markami i to nie tylko ceną, ale również jakością wykonania i nowatorskimi rozwiązaniami – dodaje Joanna Ossowska-Rodziewicz.

Do udziału w konkursie mogły zgłaszać się firmy z większościowym udziałem kapitału polskiego oraz prowadzące działalność na rynkach zagranicznych. Kapituła konkursu składała się z przedsiębiorców odnoszących sukcesy na rynku globalnym (w tym m.in.: Rafał Brzoska – prezesa, Integer.pl, Zbigniewa Jagiełło – prezesa, PKO Bank Polski czy Solange Olszewskiej – prezesa Zarządu, Solaris Bus and Coach) oraz przedstawicieli instytucji finansujących i wspierających ekspansję międzynarodową. Wybrane firmy przechodziły przez wnikliwy audyt, który był podstawą do ostatecznego głosowania jury.

Bezprzewodowe poznańskiej spółki umożliwiają zarządzanie domowymi urządzeniami i mediami z poziomu komputera bądź urządzenia mobilnego z każdego miejsca na świecie. Rozwiązania Fibaro wkraczają do ofert krajowych i zagranicznych telekomów i najpopularniejszych sieci sprzedaży detalicznej. Ich innowacyjność i design doceniane zostały w międzynarodowych konkursach designerskich.

Fibaro - rozwiażania zarządzanai domowymi urządzeniami

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz