POZnań

Rozświetlono choinkę przy Ratuszu

Poznań rozświetlony przed Bożym Narodzeniem  Foto: materiały prasowe / UMP

Tłumy poznaniaków i turystów przyszło w sobotę na Stary Rynek, by po godzinie 17 obejrzeć rozświetlenie choinki przed Ratuszem. Iluminację włączył Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta i dzieci, które z rodzicami przyszły na Stary Rynek.

Na zbliżające się święta życzę wszystkim mieszkankom i mieszkańcom, gościom, a szczególnie dzieciom – wszystkiego co najlepsze i jak najwięcej miłych i sympatycznych chwil, także podczas odwiedzin Poznania. Wszystkiego dobrego – życzył Mariusz Wiśniewski. Pamiętajmy także o tym, że to czas kiedy wszyscy powinniśmy spojrzeć czy ktoś obok nas nie potrzebuje pomocy oraz wsparcia. Poznań jak co roku przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia organizując Betlejem Poznańskie – na placu Wolności, a także od dzisiaj na Starym Rynku – dodał zastępca prezydenta Poznania.

Do rozświetlenia choinki zaproszono dzieci, które przyszły z rodzicami na Stary Rynek. Pomogły one Mariuszowi Wiśniewskiemu wcisnąć przycisk włączający iluminacje. Zapalone światełka poznaniacy przywitali gromkimi oklaskami.

Zanim choinka i cały Stary Rynek został rozświetlony można było obejrzeć kilkuminutowy pokaz akrobatyczny. Podczas którego, z balkonu Ratusza, zaśpiewała Marta Podulka. Rozświetlenie choinki uroczyście zainaugurowało drugą część Betlejem Poznańskiego.Od dwóch tygodni bożonarodzeniowy jarmark działa na placu Wolności. W tym roku atrakcje będą dłużej cieszyć poznaniaków i turystów. Betlejem Poznańskie, zarówno na placu Wolności jak i Starym Rynku, potrwa do 22 grudnia. Natomiast od 28 grudnia do 1 stycznia można będzie wziąć udział w zabawie na ul. Św. Marcin.. Będzie można tam coś zjeść,napić się grzanego wina i skorzystać z wielu atrakcji.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz