K U L T U R A

Rozśpiewany jubileusz Gali Piosenki Biesiadnej

Gala Piosenki Biesiadnej - 20 lat - Poznań 9.03.2015 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Ponad 4.000 osób bawiło się podczas jubileuszowej Gali Piosenki Biesiadnej Zbigniewa Górnego. Dodajmy, że bawiło się doskonale!

Na widowni poznańskiej Areny można było dostrzec widzów w różnym wieku, choć przeważali ci, którzy 20 lat temu już jako osoby dorosłe śpiewały wraz z artystami dobrze wszystkim znane przeboje. Podobnie jak wtedy, tak i teraz większość z trudem mogła wysiedzieć. Część wstawała, opuszczała swoje miejsca i bawiła się pod sceną. Wiek przestawał mieć już znaczenie. Wszyscy doskonale się bawili.

Spośród zapowiadanych wykonawców zabrakło Majki Jeżowskiej, której choroba uniemożliwiła występ w Poznaniu. Publiczność przyjęła tę informację z żalem. By dobra zabawa nie skończyła się zbyt wcześnie zaproszono Beatę Rybotycką. W poznańskiej Arenie wystąpili również Katarzyna Jamróz, Majka Jeżowska, Kwartet Rampa, Gang Marcela, Władysław Grzywna, Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki oraz Krzysztof Piasecki. Usłyszeliśmy ponad 30 przebojów. Wśród nich między innymi był „Konik na biegunach”, „Ore, ore”, „Szła dzieweczka”, czy „Marianna”.

Całość poprowadził, podobnie jak 20 lat temu, Krzysztof Tyniec. Pełen energii tańczył, śpiewał i zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy. Wokalistom towarzyszyła orkiestra pod dyrekcją Zbigniewa Górnego.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz