K U L T U R A

Rozpoczyna się plenerowe naGranie nad Rusałką

naGranie nad Rusałką Barekprzestań  Foto: Kasia Lonowska

Swiernalis wystąpi w ramach plenerowego naGrania nad Rusałką w najbliższy czwartek 10 czerwca. Jako support pojawi się zespół Prosac.

Ten pochodzący z Suwałk artysta jest wokalistą, tekściarzem oraz multiinstrumentalistą. Jego piosenki opowiadają o miłości, jej upadku i próbie ratowania po każdej burzy i tornadzie. Można w nich dostrzec także mrok i pazur. W jego muzyce słychać też fascynacje do pulsującej elektroniki.

Ma świetny skład muzyczny, który tworzą niezwykłe osobowości Adama Fordona (perkusja), Szymona Siwierskiego (instrumenty klawiszowe i klarnet), Adama Świerczyńskiego (gitara basowa) i Kacpra Budziszewskiego (gitara elektryczna).

Swiernalis Debiutował w 2016 roku płytą “Drauma”, a wrzesień 2020 przyniósł jego drugi krążek. “Psychiczny Fitness” zaskakuje odejściem od melancholii w stronę niespokojnej elektroniki i otwiera nowe horyzonty, w których Swiernalis czuje się świetnie. Album, które zwiastowały takie single jak ‘Blizny’ czy ‘Ogrodnik’ pokazuje ciekawy obraz ewolucji artysty.

plenerowe naGranie nad Rusałką – Swiernalis // Prosac

czwartek, 10 czerwca, godzina 20:30 (Swiernalis), 19:00 (Prosac)

Koncert transmitowany będzie za pośrednictwem Facebooka ,,Scena nad Rusałką” oraz na kanale Youtube ,,Scena nad Rusałką”. 

Tekst: Ewelina Jaśkowiak

Użyte w artykule zdjęcia: Kasia Lonowska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz