Sport

Rozpoczęła się Cavaliada

Cavaliada  Foto: lepszyPOZNAN / Piotr Rychter

Przed nami aż 4 dni emocji związanych z jeździectwem. Rozpoczęła się Cavaliada, a więc jedno z większych tego typu wydarzeń w tej części Europy. Każdy powinien znaleźć tutaj coś interesującego dla siebie, ponieważ różnorodność konkurencji i pokazów jest bardzo szeroka.

Podczas Cavaliada Poznań rozgrywane są między innymi zawody jeździeckie w rangach CSI3*-W Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody, CSI-YH, CSI1* – wyjaśniają organizatorzy – w programie sportowym CSI3*-W zaplanowano 12 konkursów.

Podczas Cavaliady w Poznaniu rozgrywana jest przedostatnia eliminacja Pucharu Świata (CIS3*-W). Z pewnością dużym zainteresowaniem cieszyć się będą również widowiskowe zmagania podczas konkursu zaprzęgów, czy konkursy dla najmłodszych zawodników.

Cavaliada 04

Przez ostanie lata wypracowaliśmy program sportowy, który zadowala nie tylko najbardziej wybrednych miłośników skoków przez przeszkody, ale również osoby, które pierwszy raz przychodzą na taką imprezę – podkreślają organizatorzy – stałym elementem części sportowej są konkursy Grand Prix Poznania, Speed & Music, Wenus vs Mars, Potęga Skoku, czy WKKW.

Co czekan nas przez te kilka najbliższych dni podczas Cavaliady? Odbywać się będzie wspomniany już Halowy Puchar Polski w Powożeniu, który będziemy mogli podziwiać w czwartek i sobotę. Zachwyt wzbudzają tutaj przede wszystkim niezwykłe umiejętności zawodników, którzy brawurowo pokonują przeszkody.

Drugiego dnia imprezy, a więc w piątek, odbędzie się konkurs Wenus vs Mars. Będzie to konkurs równoległy, w którym 8 pań i 8 panów rywalizować będzie w parach na dwóch identycznych parkurach w systemie pucharowym, a więc przegrany odpada.

Speed and Music, konkurencja odbywająca się w sobotę, to wyścig z czasem odmierzanym w rytm najnowszych muzycznych hitów. Tutaj nie liczy się dokładność, ale szybkość pokonywania przeszkód.

Konkurencja zaliczana jest do Światowego Rankingu FEI, a możliwość zdobycia cennych punktów, wysoka pula nagród elektryzujący klimat na parkurze sprawiają, że zawodnicy walczą o każdą sekundę i nie odpuszczają na chwilę – dodają organizatorzy – pod koniec konkursu sportowe emocje sięgają zenitu, a najlepszy sportowiec nagradzany jest zawsze gromkimi brawami w podziękowaniu za doskonałą dawkę pozytywnych emocji.

Cavaliada odbywa się na terenie MTP od czwartku (10.12) do niedzieli (13.12).

Cavaliada 01

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz