POZnań

Rozbój we Francji podczas Euro2016 nie ujdzie na sucho

Pewien mieszkaniec Wielkopolski pojechał kibicować na Euro2016 biało-czerwonym do Francji. Tam niestety został napadnięty i okradziony przez bandytów z Krakowa. Jeden z nich został właśnie zatrzymany przez szkiełów z Poznania.

Przed meczem Polska-Portugalia polski kibic zamierzał kupić bilet na to spotkanie, gdy w pewnym momencie zbliżyła się do niego grupa pseudokibiców Wisły Kraków – wyjaśnia Maciej Święcichowski z poznańskiej Policji – jeden z nich używając przemocy, zabrał pokrzywdzonemu złoty łańcuszek o wartości 7.000 złotych i gotówkę w kwocie 600 euro.

Pokrzywdzony mieszkaniec Wielkopolski po powrocie do kraju, powiadomił o wszystkim Policję. Funkcjonariusze z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców bardzo szybko ustalili kim jest i gdzie mieszka podejrzany.

Okazał się nim 28-latek z Krakowa. Został zatrzymany w swoim rodzinnym mieście, a następnie przewieziony do Poznania.

Rozbój we Francji podczas Euro2016 nie ujdzie na sucho

Podczas przeszukania mieszkania i pojazdu zatrzymanego, policjanci odzyskali złoty łańcuszek oraz zabezpieczyli na poczet przyszłych kar gotówkę, euro i złotówki – dodaje Maciej Święcichowski.

Policjanci podejrzewają, że ofiar bandytów, którzy zostali okradzeni w podobny sposówb może być więcej. Apelują zarówno do świadków, jak i pokrzywdzonych o kontakt z KWP w Poznaniu pod nr tel. 61 84 130 50.

Zatrzymany w Krakowie mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

Rozbój we Francji podczas Euro2016 nie ujdzie na sucho

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz