Aglomeracja

Rozbój w biały dzień

policjantka  Foto:

Poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozboje, kradzieże oraz jazdę samochodem pomimo zakazu sądowego. Jego kolega odpowie za żądanie okupu. Teraz grożą im kary więzienia.

Wszystko miało swój początek 9 maja, wówczas policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Tarnowo Podgórne 36-letni mężczyzna podbiegł do wędkarza i grożąc mu zażądał wydania kluczyków od samochodu. Poszkodowany w obawie o swoje życie wykonał polecenie napastnika i tym samym stracił samochód, po czym kilka godzin później otrzymał informację, że może odzyskać auto jak zapłaci 5 tys. złotych.

Poinformowani o tym fakcie policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, bezzwłocznie zajęli się tą sprawą i przygotowali na sprawców policyjną zasadzkę .

Kiedy mężczyźni przyjechali w wyznaczone miejsce odebrać zażądaną gotówkę tam czekali już na nich policjanci. Jeden z podejrzanych został zatrzymany po wyjściu z samochodu, drugi po tym jak próbował odjechać z miejsca i uderzył swoim autem w radiowóz.

Po przeanalizowaniu przez policjantów posiadanych informacji na temat zatrzymanych okazało się, że mężczyzna który dokonał rozboju na wędkarzu dopuścił się wcześniej do jeszcze innych przestępstw. 29 kwietniu dokonał rozboju na kobiecie w placówce ubezpieczeniowej w Międzychodzie, a kilka dni później na swoim byłym pracodawcy. Ponadto mężczyzna jeździł samochodem pomimo orzeczonego zakazu sądowego o prowadzeniu pojazdów. Obecnie przebywa w areszcie. Grozi mu teraz nawet 12 lat więzienia.

Jego kolega, który dzwonił do wędkarza i żądał pieniędzy za wydanie pojazdu został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Skradzione w wyniku rozboju renault zostało przez policjantów odnalezione i przekazane właścicielowi.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz