POZnań

Rosyjskie wesele w Poznaniu

Rosyjskie wesele  Foto: Rosyjskie wesele

Rosyjskie wesele Foto: Rosyjskie weseleZapraszamy na Festiwal Sztuki Ludowej organizowany przez Zespól Pieśni i Tańca Poligrodzianie. Punktem kulminacyjnym tego sobtniego wydarzenia będzie rekonstrukcja autentycznego ludowego wesela przy udziale prawdziwej pary młodej – Marty Grudziak i Radosława Korca, studentów Politechniki .

Po obrzędzie zaślubin w kościele zapraszamy wszystkich gości na wesele w pełnej scenografii., tegoroczne widowisko przebiegać będzie w obrządku rosyjskim, a za oprawę artystyczną odpowiada zespół ludowy Rossichymówi Magdalena Howorska, organizatorka Festiwalu – podczas wesela zagrają także gwiazdy sceny word music Kapela ze Wsi Warszawa oraz Chłopcy Kontra Basia.

Poznański Festiwal Sztuki Ludowej łączy tradycje ze współczesnym do niej podejściem i prezentuje nie tylko oryginalne tańce oraz melodie. Zobaczyć będziemy mogli np. pokazy mody.

Oprócz występów na scenie odbywają się także prowadzone przez regionalistów i wykładowców z 9 krajów warsztaty wokalne, m.in. śpiewu białego, gry na tradycyjnych instrumentach oraz taneczne.

W KontenerART poznaniacy będziemy mogli obejrzeć projekcie filmowe oraz wziąć udział w jazz session. W niedzielę tereny Politechniki Poznańskiej nad Wartą zamieniają się w festiwalowe miasteczko.

W 2011 roku Festiwal otrzymał dyplom European Folk Culture Organisation a nad imprezą patronat objęło UNESCO, co świadczy o wysokiej randze organizowanego wydarzeniadodaje Magdalena Howorska – mamy nadzieję, że za 3 lata poznański festiwal będzie jednym z największych i najważniejszych w Polsce.

Zapraszamy w sobotę 25 sierpnia.

Program:

18:30 – Pokaz drewno-show
19:00 – Koncert zespołów: Mali Poligrodzianie, Białoruś, Turcja, Bułgaria, Łotwa, Irlandia, Czechy, Hiszpania
20:30 – Obrzęd weselny Zespół Rosyjski – prowadzi korowód z Kościoła i rozpoczyna obrzęd na scenie
21:20 – Występ zespołu Poligrodzianie
21:50 – Chłopcy Kontra Basia
22:45 – Kapela ze Wsi Warszawa

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz