Sport

Rosną nam tenisowe sławy!

Wyjątkowi zawodnicy zawzięcie rywalizowali na kortach Olimpii. W czterech kolorowych turniejowych kategoriach o zwycięstwo walczyły dzieciaki w wieku od 5 do 10 lat! Był to dotychczas największy pod względem frekwencji turniej cyklu organizowanego zgodnie z ogólnopolskim programem „Tenis 10”.

Zwycięzy turnieju tenisowego dla dzieciaków Foto: Park Tenisowy OlimpiaProgram “Tenis 10” został przygotowany przez Polski Związek Tenisowy zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi. Jego celem jest przede wszystkim stworzenie systemu nauczania oraz zachęcenie do przygody z białym sportem jak największej liczby dzieci.

Podczas turnieju rozgrywanego w Parku Tenisowym Olimpia, wśród siedmio- i ośmiolatków (kategoria czerwona), najlepszy okazał się Jędrzej Chęclewski, który po zaciętym, trzysetowym meczu finałowym pokonał Wiktora Klewicza 7/5 4/7 7/1. W finale najstarszej kategorii (zielonej) spotkali się Szymon Goldszmyt oraz Bartek Lewandowski. Zwyciężył Szymon 7/6 (5) 6/3.

Najmłodsze dzieci przed meczami o miejsca wzięły udział w grach i zabawach wraz z klubową maskotką – Wiewiórką Tosią. Następnie przyszedł czas na krótką powtórkę z liczenia punktów oraz omówienie zasad i chwilę później rozpoczęto właściwą część rozgrywek.

Ostatecznie w meczu finałowym Kuba Seniuk zwyciężył Dominika Bartkowiaka 7/3 7/3. W kategorii pomarańczowej bezkonkurencyjny okazał się Albert Hapke. W całym turnieju rozegrał aż 5 meczy, w których oddał przeciwnikom zaledwie sześć gemów. W meczu o złoty medal wygrał 6/2 pokonując Alyssę Strzewski 6/2.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz