POZnań

Remont ulicy Umultowskiej

Rozpoczyna się remont ronda Rataje  Foto: Google Street View

W poniedziałek, 20 maja, rozpoczyna się remont nawierzchni jezdni ul. Umultowskiej. Aby zmniejszyć utrudnienia, prace będą prowadzone etapami. Na początku zostanie sfrezowany pas jezdni w kierunku osiedla Batorego, na odcinku od ul. Madziarskiej do ul. Stoińskiego. Wytyczone zostaną objazdy. Zmienią się też trasy autobusów komunikacji miejskiej.

W zeszłym roku remont obejmował odcinek od ul. Lechickiej do Madziarskiej. Tegoroczne prace będą kontynuowane na kolejnych odcinkach ul. Umultowskiej, gdzie usunięta zostanie stara nawierzchnia i położone nowe warstwy asfaltu. Dodatkowo, w zatokach autobusowych zostanie zamontowana specjalna siatka wzmacniająca.

Ze względu na duże znaczenie komunikacyjne ul. Umultowskiej, prace będą prowadzone etapami. Pierwszy etap, rozpoczynający się 20 maja, obejmie pas wyjazdowy z miasta od ul. Madziarskiej do ul. Stoińskiego. Drugi etap, od 24 maja, przeniesie się na sąsiedni pas. Kolejne etapy będą obejmować odcinki od ul. Wiechowicza do ul. Strugarka (od 29 maja) oraz od ul. Strugarka do przystanków “Os. Batorego” (od 6 czerwca). Następnie, od 11 czerwca, remont obejmie pas w kierunku Umultowa od ul. Stoińskiego do ul. Strugarka, a od 18 czerwca, od ul. Strugarka do przystanków “Os. Batorego”. Na koniec, prace przeniosą się w rejon skrzyżowania ul. Umultowskiej, Stoińskiego i Wiechowicza.

Zmiany w komunikacji autobusowej obejmą linie nr 174, 185, 191 i nocną nr 218. Tymczasowe przystanki będą zlokalizowane w pobliżu stałych. Więcej informacji o zmianach będzie dostępne na stronie ZTM.

Remont ma zakończyć się pod koniec czerwca, a jego koszt to prawie dwa miliony złotych. Kierowcy i rowerzyści powinni zachować ostrożność i zwracać uwagę na zmieniające się oznakowanie.

Użyte w artykule zdjęcia: Google Street View

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz