Chwaliszewo

Remont schodów przy moście Chrobrego

Remont schodów przy moście Chrobrego  Foto: Jan Zujewicz

Schody przy moście Chrobrego, które prowadzą w kierunku Warty doczekały się remontu. trwa on od kilku dni i potrwają około miesiąca. To kolejne już działania realizowane w ramach rewitalizacji Chwaliszewa.

Remont schodów przy moście Chrobrego Foto: Jan Zujewicz

Jest to dla nas bardzo ważne zadanie, choć inwestycja może wydawać się niewielka – tłumaczy Jan Zujewicz, radny ze Starego Miasta – do tej pory stan schodów był opłakany, przez co osoby niepełnosprawne lub mające problemy z poruszaniem się nie mogły z nich skorzystać, a teraz ma się to zmienić, schody będą wygodne, komfortowe i estetyczne.

Choć rzeczywiście stan schodów nie był już najlepszy, to każdego dnia korzystało z nich wiele osób. Dzięki remontowi ma się znacznie poprawić dostępność terenów nad Wartą dla wszystkich. Warto czasami tam zajrzeć, pospacerować wzdłuż Warty, bądź zobaczyć takie jak to na zdjęciu graffiti.

Graffiti pod mostem Chrobrego Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

Remont schodów przy moście Chrobrego to kolejne już działanie mające na celu rewitalizację Chwaliszewa. Tylko w tym roku Rada Osiedla przeznaczyła na ten cel już 200.000 złotych. Możemy dzięki temu cieszyć się z dwóch skwerów przy skrzyżowaniu ul. Chwaliszewo i Wenecjańskiej, a w planach jest jeszcze wymiana zieleni przed Pawilonem Nowa Gazownia.

W przyszłym roku rozpoczną się prace mające na celu stworzeniu parku w Starym Korycie Warty – informuje Jan Zujewicz – na ten cel już teraz Rada Osiedla zabezpieczyła ponad 500.000 złotych, pozyskując grant z budżetu miasta 200.000 złotych, wsparcie spółki Inwestycje Wielkopolski w wysokości 170.000 złotych oraz wykładając 150.000 złotych ze swojego budżetu.

Koszt realizowanego obecnie remontu schodów przy moście Chrobrego, który zainicjowała i w całości sfinansowała Rada Osiedla Stare Miasto, to około 70.000 złotych.

Most Chrobrego - rok 1934 Foto: Most Chrobrego - rok 1934

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz