Chwaliszewo

Chwaliszewo pięknieje

Ławeczka na Chwaliszewie  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

Ławeczka na Chwaliszewie Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1Ten zaniedbany jeszcze nie tak dawno fyrtel pięknieje w oczach. Teraz oko cieszyć będą dwa nowe skwery, które oficjalnie zostaną oddane do użytku jeszcze w tym tygodniu. Ta zielona inwestycja kosztowała 50.000 złotych i w całości została sfinansowana przez Radę Osiedla Stare Miasto.

Zupełnie nowego wyglądu doczekały się skwerki przy ul. Chwaliszewo w pobliżu Wielkiej oraz na ulicy Wenecjańskiej. Zostały wyremontowane chodniki, wymieniono zieleń, z części wschodniej usunięto stare, betonowe kwietniki. Pojawiły się również ławki i kosze na śmieci, które mają tworzyć parkową atmosferę.

To nie koniec działań, bo za kilkanaście dni posadzone będą drzewa, które z przyczyn technicznych nie mogły się tu pojawić przed rozpoczęciem jesieni – wyjaśnia Jan Zujewicz, Radny ze Starego Miasta – bardzo nas cieszy, że możemy przyczynić się do przemiany wizerunku Chwaliszewa, nie mam wątpliwości, że wkrótce stanie się ono jednym z bardziej atrakcyjnych fyrtli w Poznaniu.

Podkreśla także, że najważniejsze jest to, że mieszkańcy dostrzegają zmiany i są z nich zadowoleni. To oni tworzą magię tego miejsca – dodaje.

Remont dwóch skwerów jest kolejnym etapem rewitalizacji Chwaliszewa. W zeszłym roku Rada Osiedla postawiła nowe ławki i kosze. W tym roku zostały zainstalowane stojaki rowerowe i dodatkowe śmietniki. W planach jest także odnowienie terenu przed pawilonem Nowa Gazownia oraz remont schodów nad Wartą przy moście B. Chrobrego. To wszystko zaplanowano jeszcze na ten rok.

Łącznie w tym roku Rada Osiedla wyda na Chwaliszewo około 200.000 złotych – ujawnia Radny – w przyszłym roku wyremontowane zostaną schody przy filii nr 11 Biblioteki Raczyńskich, a także rozpocznie się długo wyczekiwane tworzenie parku w Starym Korycie Warty.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz