Chwaliszewo Stare Miasto

Kolorowe schody otwarte ze smakiem

Kolorowe schody  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Miały być na Wildzie, w końcu po dwóch latach starań znalazły się nad Wartą. Kolorowe schody, które od dziś cieszą oko niedaleko mostu Bolesława Chrobrego.

Dwa lata temu, dosyć spontanicznie wpadliśmy na pomysł pomalowania schodów przy ul. Chwiałkowskiego, łączących Górną i Dolną Wildę mówią członkowie Ulepsz Poznań. Niestety ZDM najpierw odmówił wydania zgody, a później stwierdził, że schody są w opłakanym stanie i muszą być pilnie naprawione. Zgodnie z charmonogramem naprawa powinna być zakończona już w 2015 roku.

Co ciekawe, dzięki inicjatywie Tomasza Genowa ze Stowarzyszenia WILdzianie schody najprawdopodobniej wrócą do ich oryginalnego wyglądu z lat 30.

Nie chcąc jednak czekać kolejnego roku na realizację zwycięskiego projektu, postanowiliśmy przenieść go na inne schody. Wpadliśmy na pomysł by pomalować nowo wyremontowane schody nad Wartą. Zdobyliśmy poparcie Rady Osiedla Stare Miasto oraz zgodę Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Poznania, który zarządza schodami i Miejskiej Konserwator Zabytków.

5 lipca 2014, po dwóch latach starań, udało nam się zaplanować piknik nad Wartą, który towarzyszył otwarciu nowych schodów.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz