Antoninek Franowo Malta

Remont na ulicy arcybiskupa Walentego Dymka

Trwa przebudowa ulicy arcybiskupa Walentego Dymka. Od najbliższego piątku 2 września, do czwartku 15 września 2011 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu.Z ruchu zostaną wyłączone następujące ulice:

• wyłączenie jednego pasa ruchu na ul. Abpa Dymka na odcinku od około 200m od skrzyżowania ulic Szwajcarskiej i Abpa Dymka do ul. Franowo,
• wyłączenie z ruchu wjazdu i wyjazdu z ul. Franowo,

Na czas prac, ruch odbywać się będzie:
• na odcinku z wyłączonym pasem ruchu, odbywał się będzie wahadłowo, kierowany za pomocą stało-czasowej sygnalizacji świetlnej, jednym pasem w obu kierunkach.
• dojazd do ulicy Franowo odbywał się będzie ulicami: Folwarczną i Żelazną. Wjazd i wyjazd do szpitala zakaźnego i do osiedla „Przemysława” odbywał się będzie wyłącznie od ul. Folwarcznej.
• na całym odcinku robót obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Komunikacja miejska:

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu informuje, że w związku z kolejnym etapem remontu na ulicy abpa Dymka wyłączeniu z ruchu ulegnie wjazd/wyjazd z ulicy Franowo na ulicę abpa Dymka. Autobusy linii nr 55, 57, 66 i 245 powrócą na swoje stałe trasy tj. kursować będą w obu kierunkach ulicą abpa Dymka. Jednocześnie zlikwidowany zostanie tymczasowy przystanek „Żelazna n/ż” na ulicy Żelaznej.

Termin zakończenia robót budowlanych został zaplanowany na 30 września 2011 roku. Projekt przebudowy przewiduje poszerzenie jezdni, budowę ciągu pieszo – rowerowego po północnej i chodnika po południowej stronie ulicy, sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Franowo, przebudowę sygnalizacji przy stacji benzynowej. Zostaną wybudowane lewoskręty z ulicy Dymka w ulicę Franowo i do stacji benzynowej. Istniejąca obecnie zatoka autobusowa przy ulicy Franowo zostanie przesunięta o kilkadziesiąt metrów w stronę ulicy Szwajcarskiej. W ramach inwestycji zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa, przebudowana infrastruktura podziemna, usunięte kolizje energetyczne. Ulica Dymka zyska również nowe oświetlenie uliczne.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz