Remis na początek II ligi

Warta Poznań - Kotwicy Kołobrzeg  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Inauguracyjny mecz II ligi sezonu 2016/2017 przyciągnął na Drogę Dębińską sporą liczbę widzów. Ci, którzy zdecydowali się na spędzenie dzisiejszego popołudnia w „Ogródku” nie mają czego żałować. Warta oraz Kotwica pokazały bardzo dobry futbol.

Początek spotkania należał do Zielonych. Podopieczni trenera Tomasza Bekasa wyszli z nastawieniem pokazania jak najlepszej piłki. Można powiedzieć, że beniaminek nie miał respektu nad zespołem, który aspiruje do miana jednego z najlepszych w lidze. Przewagę z pierwszych minut próbowali zaznaczyć między innymi Cywiński z Ciarkowskim, ale ich strzały wyłapywał Błąkała.

Kibice na pierwszego gola nie musieli wcale długo czekać, bowiem już w 12 minucie spotkania Kieliba umieścił głową piłkę w bramce. Asystę przy bramce zaliczył Łukasz Białożyt. Bramka wyrównująca padła w 32 minucie spotkania. Piotr Giel urwał się strzelcowi bramki dla Warty i mocnym strzałem pokonał Mateusza Filipowiaka. Bramkarz Warty Poznań miał nawet piłkę w rękach, ale strzał był tak silny, że „przełamał” Filipowiaka.

Druga część meczu była bardziej wyrównana. Najpierw znakomitą sytuację miał Piotr Giel, później Michał Cywiński. Jednak ani Warcie, ani Kotwicy nie udało się zaskoczyć rywali. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Za tydzień Warta Poznań jedzie do Częstochowy, gdzie będzie rywalizowała z Rakowem. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17:00.

Warta Poznań 1:1 (1:1) Kotwica Kołobrzeg
1:0 – Bartosz Kieliba 12′
1:1 – Piotr Giel 32′

Żółte kartki: Chromiński (Warta) – Żmijewski, Sochań, Poznański, Bartlewski (Kotwica).

Skład Warty Poznań: Mateusz Filipowiak – Artur Marciniak, Tomasz Dejewski, Bartosz Kieliba, Jakub Kiełb – Alain Ngamayama, Łukasz Białożyt – Krzysztof Biegański (76′ Dominik Chromiński), Michał Cywiński (66′ Filip Brzostowski), Michał Ciarkowski – Łukasz Spławski.

Skład Kotwicy Kołobrzeg: Robert Błąkała – Błażej Chouwer, Jakub Poznański, Mateusz Jagiełło, Remigiusz Szywacz – Łukasz Kacprzycki (75′ Piotr Paprocki), Korneliusz Sochań (46′ Mateusz Świechowski), Maciej Załęcki, Karol Żmijewski (87′ Karol Zieliński) – Sebastian Bartlewski, Piotr Giel (83′ Hubert Laskowski).