Aglomeracja

Rekordowe 390 mln zł do wygrania!

Euro Jackpot - Lotto  Foto: TD

Po piątkowym losowaniu wiadomo już, że po raz kolejny będzie można zagrać o rekordowe 390 000 000 złotych, bowiem w żadnym z krajów, w których dostępny jest europejski lotek nie padła główna wygrana!

To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla miłośników gier liczbowych – za tydzień w puli na wygrane II stopnia może znaleźć się nawet 100 000 000 złotych! Oznacza to, że łączna wartość puli na wygrane I i II stopnia w kolejnym losowaniu Eurojackpot może wynieść prawie pół miliarda złotych!

Zgodnie z zasadami gry Eurojackpot pula na wygrane II stopnia rośnie bardziej niż zwykle gdy osiągnięty zostanie maksymalny pułap wysokości puli na wygrane I stopnia, czyli 90 mln euro (około 390 mln złotych). Zasada jest prosta – zebrana kwota stawek ponad ten limit powiększa kwotę przeznaczoną na wygrane II stopnia. Tak właśnie jest w tym przypadku!

Mimo, że piątkowe losowanie nie przyniosło głównej wygranej, to w Polsce mieliśmy do czynienia z wieloma wygranymi niższych stopni. Oto wylosowane liczby: 5, 17, 27, 33, 42 oraz 9, 10.

Użyte w artykule zdjęcia: sxc, TD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz