Aglomeracja

Jubileusz poznańskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli

Szkoła w Kobylnicy została rozbudowana  Foto: UMiG Swarzędz

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu obchodzi w tym roku jubileusz swego 70-lecia. Uroczysta gala z tej okazji odbędzie się w jednej z hal Międzynarodowych Targów Poznańskich w poniedziałek (5.11).

Historia poznańskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli rozpoczęła się w 1948 – wyjaśnia Joanna Zielińska z ODN – przez lata, poprzez kolejne przekształcenia z ośrodków metodycznych, przez Instytut Kształcenia Nauczycieli i Badań Oświatowych, Instytut Kształcenia Nauczycieli w Warszawie-Oddział Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu powstał w 1989 roku Wojewódzki Ośrodek Metodyczny a następnie dzisiejszy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Ośrodek działa na rzecz nauczycieli z Poznania oraz 11 powiatów województwa wielkopolskiego. Pracuje tutaj około 35.273 nauczycieli i uczy się 292.710 uczniów. Rocznie z oferty ośrodka korzysta około 20.000 nauczycieli, którzy uczestniczą w kursach, konferencjach, szkoleniach, warsztatach oraz wydarzeniach ogólnopolskich. Od wielu też lat Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu organizuje również Targi Edukacyjne, we współpracy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego i Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.

Wśród gości Gali Jubileuszowych będą m. in. przedstawiciele samorządu, rektorzy poznańskich uczelni, dyrektorzy instytucji kulturalnych, szkół i placówek prowadzonych przez Samorząd Województwa oraz nauczyciele.

Gali Jubileuszowej z okazji 70 lecia Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu odbędzie się w pawilonie 15 MTP.  w poniedziałek 5 listopada o godzinie 17:00.

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Swarzędz

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz