Centrum

Reklamy znikają i pojawiają się w centrum

Jedne reklamy znikają z Placu Wolności inne się pojawiają  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Jan Zujewicz

Jedne reklamy znikają z Placu Wolności inne się pojawiają Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsmReklama Neobanku zniknęła z placu Wolności… ale zaraz obok niej powieszono nową reklamę!!! Tak, to nie jest żart – to historia autentyczna. Kilka dni temu zniknęła reklama Neobanku – zamiast niej pojawiła się gładka beżowa płachta (nie odsłonięto elewacji, ale lepsze to niż reklama). Ale już w środę alpiniści wieszali nową reklamę, zaraz obok niej!

To jest jakaś kuriozalna sytuacja. Mieliśmy nadzieję, że Euro będzie świętem także dla tych, którzy upatrują w nim nadziei na pozbycie się wielkoformatowych reklam z pl. Wolności. Okazuje się, że nie. Owszem, reklama Neobanku – wedle zapowiedzi – zniknęła, ale nikt nie spodziewał się, że obok niej powstanie po kilku dniach nowa reklama! To zadziwiające, że tam gdzie pojawiają się ludzie i koniunktura, tam musi być gdzieś „wywalona” szpetna reklama.

Niestety, tej reklamy nie pozbędziemy się tak łatwo, jak tej Neobanku. Przedstawiany na niej produkt (autostrada A2) nie jest konkurencją dla sponsorów EURO 2012, a tylko za taką konkurencyjną reklamę w okolicy strefy kibica miasto dostałoby karę od UEFA. A niestety tylko ta kara jest motywatorem dla podmiotów miejskich do podjęcia nadzwyczajnych działań. W tym przypadku jednak tak nie będzie.

Mieliśmy nadzieję, że przed Euro plac będzie „wyczyszczony” z tego rodzaju szpetoty. Okazuje się, że nie dość, że dotychczasowe reklamy zniknęły tylko tymczasowo, to jeszcze powstają nowe bannery. Strach się bać, co by było, gdyby Poznań organizował olimpiadę. Zakleilibyśmy chyba całe miasto.

Autor jest Radnym Osiedla Stare Miasto. Prowadzi również swojego bloga – zapraszamy.

Jedne reklamy znikają z Placu Wolności inne się pojawiają Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • coraz bardziej optuje za tym żeby zebrać grupę paintballową i wlecieć do centrum w celu zamalowania części reklam 🙂