POZnań

Redyski 25-lecia

redyski  Foto: UMP

redyski Foto: UMPW najbliższy weekend w całym mieście odbędą się Festiwale Aktywnych Społeczności Lokalnych. Urząd Miasta przygotował nasiona rzodkiewki, która jest biało-czerwona i wspaniale wpisuje się w obchody pierwszych wolnych wyborów.

Jak wynika z informacji na opakowaniu, ma miąższ delikatny, soczysty, o zwartej konsystencji, a jej skórka ma intensywne karminowoczerwone zabarwienie. To opis rzodkiewki, czyli symbolu, jaki Poznań przygotował na Festiwal Aktywnych Społeczności Lokalnych. Festiwal odbędzie się w weekend 7 i 8 czerwca w kilku miejscach miasta z okazji 25 lat od pierwszych wolnych wyborów w Polsce.

Urząd Miasta Poznania przygotował ponad 3000 opakowań nasion rzodkiewki typu Fiesta. Ma ona symbolizować polską wolność i to, że trzeba o nią dbać, by korzystać z jej dobrodziejstw. Do tego, ta odmiana jest pięknie biało-czerwona.

Festiwal Aktywnych Społeczności Lokalnych, który odbędzie się 7 i 8 czerwca ma na celu zintegrowanie lokalnych społeczności, wymianę dobrych praktyk, a także zaktywizowanie mieszkańców i samorządów pomocniczych poszczególnych osiedli do wspólnego działania na rzecz mieszkańców i Miasta. Lokalność wydarzeń ma pomóc propagować wśród mieszkańców inicjatywy, które coraz wyraźniej zaznaczają swoją obecność na mapie Poznania. W ramach festiwalu, poznańskie organizacje pozarządowe będą mogły zaprezentować mieszkańcom swoją działalność oraz zachęcić poznaniaków do aktywnego udziału w przedsięwzięciach realizowanych przez III sektor. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji sportowych (m.in. biegi, rajdy rowerowe, zumbę, zawody w różnych dyscyplinach sportowych), a także występy artystyczne dzieci, pokazy kulinarne, animacje dla najmłodszych. Większość z tych wydarzeń odbędzie się w ramach festynów i obchodów osiedlowych.

Motywem przewodnim Festiwalu, nawiązującym do pozytywnego patriotyzmu, a także do kiełkującej i rosnącej w siłę młodej demokracji, będzie biało-czerwona rzodkiewka w kształcie serca.

7 czerwca 2014 r. (sobota):

park Jana Pawła II (RO Wilda i Stowarzyszenie WILdzianie) 13:30-20:00
Stare ZOO (RO Jeżyce i Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych) 11:00 – 22:00
park Podworski ul. Grunwaldzka 250 (RO Junikowo) 11:00 – 24:00
park Cytadela Łąka Harcerska (RO Stare Winogrady) 11:00 – 17:00
park Wilsona (RO św. Łazarz) 12:00 – 20:00
teren całego os. Dębina (RO Zielony Dębiec) 13:00 – 20:00
Boisko ZSO nr 4 os. Czecha 59 (RO Chartowo) 11:00 – 17:00
Boisko SP 52, ul. Fabianowo 29 (RO Fabianowo-Kotowo) 14:00 – 18:00
Boisko i kompleks sportowy przy ul. Braniewskiej 23 (Stow. na rzecz Ochrony Zachodniego Klina Zieleni w Poznaniu, Stow. Na Rzecz Solidarności Społecznej Podnieś Głowę, Stow. Społeczno-Kulturalne “Pół Tonu Ciszej”, Stow. na rzecz rewitalizacji Zachodniego Klina Zieleni w Poznaniu “Pro-Eko-Vitae”) 15:00 – 19:00

8 czerwca 2014 r. (niedziela)

os. Wichrowe Wzgórze – park koło kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego (RO Nowe Winogrady Północ) 15:00 – 20:30

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz