Aglomeracja

Reaguj na sygnał!

Wypadek Głogowska/Hetmańska - 17.08.2010 r.  Foto: Piotr Rychter

Wypadek Głogowska/Hetmańska - 17.08.2010 r. Foto: Piotr RychterNie raz zdarzyło się Wam przepuszczać karetkę, straż pożarną czy policję jadącą na sygnale. Pewnie niezliczoną ilość raz, ale czy Wasza reakcja na pojazd uprzywilejowany jest prawidłowa?

Tylko w zeszłym roku w Wielkopolsce doszło do 40 wypadków z pojazdami uprzywilejowanymi. Ktoś powie niewiele, ale to 40 przypadków, kiedy pomoc do poszkodowanych dotarła znacznie później niż powinna. Przyczyną tych zdarzeń jest niewłaściwej reakcja kierowców na sygnał dźwiękowy i świetlny jednostek ratownictwa oraz niedostosowanie się do ograniczeń prędkości.

By przeciwdziałać temu zjawisku, wojewoda wielkopolski Piotr Florek wraz z Komendą Wojewódzką Policji, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej i Automobilklubem Wielkopolski zaprasza do udziału w pokazach, inaugurujących kampanię informacyjną „Reaguj na sygnał”.

W czwartek 12 czerwca na Torze „Poznań” o godzinie 11:00 rozpoczną się pokazy bezpiecznej jazdy z udziałem pojazdów uprzywilejowanych straży pożarnej i ratownictwa medycznego.

W trakcie akcji zaprezentowane zostaną też samochody służb i inspekcji, między innymi służby więziennej czy Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz